RONALDO NËN HETIM NGA UEFA

34-vjeçari duket se imitoi trajnerin e Atletico Diego Simeone, i cili e bëri më herët këtë gjest. Për këtë Simeone u dënua me 20 mijë euro gjobë. Ndërkaq, edhe ylli i Juventus rrezikon të penalizohet ose gjobitet për gjestin që bëri më 12 Mars. Lajmi është bërë i ditur nga organi më i lartë i futbollit […]

Vazhdo të lexosh

Edhe Ronaldo i përfshirë në përdhunim

Vazhdon të marrë përmasa të tjera skandali i Kristiano Ronaldos. Duket se portugezi do të jetë vërtetë në telashe pasi akuzohet se ka përdhunuar një 34-vjeçare. Sipas pretendimeve, vajza ka marrë një shumë prej 375 mijë dollarësh për të mbyllur gojën. Fillimisht ajo ka ngritur një padi, por më pas e ka tërhequr pas pagesës […]

Vazhdo të lexosh

Realit nuk iu desh Cristiano për të fituar në Mynih. I mjafton Marcelo

Sipas shtypit, rezultati 1-2 e afron shumë Realin me finalen e tretë radhazi në Champions League. L’Equipe (Francë)-Tmerrësisht efikas Pasi u tremb nga Juventusi në çerekfinale, Reali vuajti sërish në mbrojtje duke mos përmbajtur dot Ribery. Gjithashtu, madrilenët patën fat në disa raste, ndërkohë që Rafinha u fali golin e dytë La Gazzetta dello Sport […]

Vazhdo të lexosh

Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”. Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35. Kampionati spanjoll i përshtatet më së […]

Vazhdo të lexosh

Ronaldo fiton çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football.

Cristiano Ronaldo, e ka fituar për herë të dytë më radhë çmimin “The Best” për lojtarin më të mirë në botë, që kur FIFA u nda nga France Football. Sezoni i fundit i Cristiano Ronaldos është vlerësuar lart nga kapitenët dhe trajnerët e Kombëtarëve të futbollit, të cilët e votuan atë si më të mirin […]

Vazhdo të lexosh