Agim Xhafka/ Dedikim për Gëzim Kamen në prag të ditëlindjes së tij.

GËZIM KAME Pas ca ditësh mbush 70 vjet ai që na mbushi një jetë me art,me emocion, me ngazëllim,hare,lot e trokitje zemre si breshër i rrëmbyeshëm. Mbase populli nuk e di kush është,nuk ia di fytyrën,të folurën a gjestet. Por ikonat e teatrit,vip-at e skenës të bëjnë të marrë po të shfaqësh mosnjohje për të. […]

Continue Reading

Nuk keni parë ndonjëherë dedikim më të bukur që një Gjysh i bën mbesës dhe djemve të tij.

Nga Ilir Kadia: Amal, mbesa ime e dytë lindi sot.Babi Besi e mori me makinën e tij luksoze mami Amardën afër agimi e dhe çoi në Spitalin Amerikan në mes të Tiranës. Atje Amal i dhuroi të qarat e bukura të dyve dhe pastaj pasi pozuan e bënë një qerre me foto fjetën të tre […]

Continue Reading

Dedikimi i viktimës për bashkëshortin që i mori jetën

Një krim i rëndë ndodhi dje në Varese, Itali, ku 62-vjeçari Muhamet Vrapi masakroi bashkëshorten e tij 52-vjeçare, Diana. E ndjera, nënë e tre fëmijëve, i ka bërë vetëm pak muaj më parë një dedikim në gjuhën italiane bashkëshortit të saj. “Sot është një ditë speciale për dashurinë time. I dashur ti je një baba […]

Continue Reading

“Bihter” ka festuar 33 vjetorin e lindjes. Uron bashkshortin e saj.

Aktorja turke Beren Saat ka festuar 33 vjetorin e lindjes dy ditë më parë. Këtë ditëlindje bukuroshja e kinematografisë turke e kaloi në shtëpinë e saj mea familjarëve dhe miqve të saj më të afërt. Gjatë mbrëmjes së djeshme Beren, ose siç njihet tek ne me interpretimin e saj në serialin ‘Dashuri e ndaluar’, ‘Bihter’ […]

Continue Reading