Ja si feston Conte pas golit të fitores (Video)

Conte ka festuar si i çmendur golin e Alonsos, që ia siguroi tri pikë “Bluve të Londrës”. Chelsea ka regjistruar fitoren e parë në Premierligë për sezonin 2017/18, pasi e mposhti 2:1 Tottenhamin në “Wembley”. Golin e tri pikëve Chelsea e gjeti në minutën e 88’të, përmes mbrojtësit, Marcos Alonso, që kishte shënuar edhe golin […]

Continue Reading

Rama fton aleatët në festën e 26 vjetorit të PS-së/ A do të shkojë Meta?

Partia Socialiste feston të hënën, në 12 qershor, ditëlindjen e saj të 26, dhe pavarësisht se kjo ditëlindje e gjen në kulmin e fushatës për zgjedhjet e 25 qershorit, Edi Rama ka menduar të organizojë një festë pritjeje.  Aktiviteti do të zhvillohet pranë selisë qendrore të Partisë Socialiste në orën 19:30 dhe është konceptuar si […]

Continue Reading

Gazetari feston si i çmendur golin në minutën e 97 të Milan-it/ Video

Ka ndodhur sot ne derbin Milan-Inter. Gazetari sportiv, Tiziano Crudeli, është një prezantues dhe gazetar sportiv italian, por edhe një tifoz i çmendur i Milan. Janë të famshme shpërthimet e tij në studio. Të tilla kanë qenë edhe në dy golat e minutës së fundit që Milan shënoi kundër Inter në derbi. Shikoni pamjet. Ja […]

Continue Reading

Lali Eri bllokon Tiranën. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor.

Mijëra qytetarë të Tiranës janë bllokuar që në orët e para të mëngjesit në akset kryesore rrugore. Shkak i këtij bllokimi masiv dhe pa paralajmërim është bërë një aktivitet i bashkisë së Tiranës në Bulevardin kryesor. Rreth 2 mijë nxënës të shkollave 9-vjeçare në kryeqytet dhe 6 mijë të tjerë nga rrethet janë të pranishëm […]

Continue Reading

Saimir Tahiri “feston” tek Tajvani shkarkimin e tij.

Saimir Tahiri ka zhvilluar në mesditë një takim me kryeministrin Edi Rama, ku sipas mediave i ka dorëzuar dorëheqjen e tij nga detyra e ministrit të Brendshëm. Takimi mes tyre ka zgjatur rreth 1 orës, ndërsa tani pritet një konferencë e Tahirit. Por para se të ndërmarrë këtë hap, Tahiri ka vendosur të mbledhë edhe […]

Continue Reading

“Bihter” ka festuar 33 vjetorin e lindjes. Uron bashkshortin e saj.

Aktorja turke Beren Saat ka festuar 33 vjetorin e lindjes dy ditë më parë. Këtë ditëlindje bukuroshja e kinematografisë turke e kaloi në shtëpinë e saj mea familjarëve dhe miqve të saj më të afërt. Gjatë mbrëmjes së djeshme Beren, ose siç njihet tek ne me interpretimin e saj në serialin ‘Dashuri e ndaluar’, ‘Bihter’ […]

Continue Reading