Milan përjashtohet nga Europa League

Milani përjashtohet nga Liga e Europës, pasi Gjykata e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë la në fuqi vendimin e Komisionit të Disiplinës në UEFA. Ky i fundit e kishte dënuar klubin kuqezi për shkelje të rregullores së Fair Play Financiar. Asnjë suprizë, pasi siç bën të ditur vetë KAS në adresën zyrtare në internet, ky përfundim […]

Vazhdo të lexosh

Gatusso/ “Është një moment i vështirë, ne po luftojmë dhe duhet të kthehemi te forma

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thotë se Lazio e meritoi kualifikimin në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja e parë në Romë përfundoi 0-0, ndërsa mbrëmjen e ndjeshme miqtë bëjnë befasinë në “San Siro” për të fituar me rezultatin minimal 1-0. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga një kundërsulm i shpejt dhe u konkretizua […]

Vazhdo të lexosh

Milan dhe UEFA, tjetër hetim për klubin kuqezi

Nuk ka paqe mes Milanit dhe UEFA-s. Të përfshirë prej muajsh në një betejë të gjatë gjatë ligjore, palët do të përplasen sërish në lidhje me Fair Play Financiar. Qeveria europiane e futbollit pritet të dënojë edhe një herë klubin kuqezi, i cili nuk ka arritur të fshijë defiçitin prej 120 milion euro në buxhetin […]

Vazhdo të lexosh

Gattuso: “Nuk besoj në komplot, më vjen të plas!”

Gennaro Gattuso, trajneri i Milanit, është shfaqur i zymtë në fytyrë pas eliminimit në Europa League. Për “Sky”, ka komentuar: “Mund të bënim më shumë, kur ecim në fushë të hapur duhet të shënojmë. Gudulusim kundërshtarin. Do ta rishohim më shumë se njëherë këtë ndeshje. Hapa përpara sa i përket cinizmit dhe sidomos dinakërisë nuk […]

Vazhdo të lexosh

CAS jep vendimin/ Milani në sezonin e ri do të marrë pjesë në Europa League.

Vjen dhe vendimi për Milanin. UEFA e pezulloi nga Europa League, por është CAS-i që ka hedhur poshtë vendimin e institucionit më të lartë të futbollit europian. Gjykata e Arbitrazhit Sportiv e ka kthyer vendimin e UEFA-s dhe kështu Milani në sezonin e ri do të marrë pjesë në Europa League.

Vazhdo të lexosh

Gatusso: Edhe atyre u lejohet që të gabojnë

Milan në ndeshjen e kthimit të ‘Europa League’ që luajti mbrëmë kundër Arsenal arriti në një moment gjatë pjesës së parë të vinte në vështirësi anglezët me golin e Calhanoglu, por skuadra e drejtuar nga Wenger barazoi pas vetëm 4 minutash me një penallti të ekzekutuar saktë nga Welbeck, duke sjellë qetësinë. Ky moment ishte […]

Vazhdo të lexosh

PSG ofron 50 milion euro për…

Alisson Becker është bërë objektivi kryesori i Paris Saint-Germainit për sezonin e ardhshëm para Gianluigi Donnarummas. Sipas Calciomercato.com, parisienët kanë lëvizur fokusin e tyre pasi që fillimisht synonin Donnarumman. Gjersa ishin të përgatitur të paguajnë 30 milion euro për yllin e Milanit, i cili sivjet do të mbush 19 vjet, është raportuar se PSG me […]

Vazhdo të lexosh

Ja çfarë thonë mediat për Strakoshën pasi pësoi dy gola me Milan

Goli i parë i kuqezinjve ishte i parregullt pasi Cutrone shënoi me dorë, por as arbitri dhe as VAR nuk e vuri re. Pavarësisht humbjes mediat italiane i kanë dhënë komente të mira portierit shqiptar. “Calciomercato” shkruan se “Strakosha në pjesën e parë realizoi 2 pritje fantastike pas goditjeve të Calhanoglu. Nuk mund të bënte asgjë […]

Vazhdo të lexosh

Gattuso: Ju rrëfej tmerrin që përjetoi Donnarumma

Në një intervistë për “Rai Sport”, Gattuso ka thënë se tifozët e Milanit kanë gabuar pasi portieri i tyre është duke punuar shumë dhe nuk mendon largimin nga “San Siro”, shkruan “Goal.com” “Ai është një fëmijë 18-vjeçar, sigurisht që është tronditur. Unë vetëm mund ta falënderoj atë për atë që po bën. Për moshën e […]

Vazhdo të lexosh

Çmendet tifozi i Milanit nga goli i portierit të Beneventos. Video

Tifozi i çmendur i Milanit dhe komentatori, Tiziano Crudeli, e ka të pabesueshme t’i besojë syve që në sekondën e fundit portieri i Beneventos barazoi ndaj Milanit. “Portieri ka shënuar me kokë. Shko në shtëpi, turp, shko në shtëpi! E pabesueshme, 2 me 2”, ishin fjalët e Crudelit që e përjetoi shumë keq këtë gol. […]

Vazhdo të lexosh

Sot në ‘San Siro’ luhet Milan-Juventus

Ndeshja është programuar për t’u luajtur në një orar tepër të pazakontë për këtë klasike të aksit Milano – Torino, në orën 18:00, dhe skuadra e Vincenco Montellës duhet patjetër të hyjë në fushë për të fituar ndeshjen për të mos humbur akoma më tepër terren, kundrejt ekipeve që kryesojnë kampionatin italian. 12 muaj më […]

Vazhdo të lexosh

Derbi ‘Inter-Milan’/ Rekord shitjesh të biletave.

Më shumë se 4,5 milionë euro nga shitja e biletave (rekord në Serie A) dhe më shumë se 180 vende në lidhje të drejtpërdrejtë. Rreth 200 gazetarë do të jenë të pranishëm në tribunë, 100 prej të cilëve do të jenë të huaj, ndërsa 450 operatorë të informacionit janë akredituar në total. Gjithashtu do të […]

Vazhdo të lexosh

Hidhet shorti i Europa Leagues. Ja përballjet mes tyre

Fati ka rezervuar disa duele surprizë ku Skënderbeu do të ketë përballje interesante veçojmë ajo me Partizanin e Beogradit. Ky duel bëhet akoma edhe më i ashpër kur në mendje vjen mbrëmja e 14 tetorit 2014 ku në përballjen mes Serbisë dhe Shqipërisë në mes të stadiumit të Beogradit u ngrit droni me “Shqipërinë e […]

Vazhdo të lexosh

Gazetari feston si i çmendur golin në minutën e 97 të Milan-it/ Video

Ka ndodhur sot ne derbin Milan-Inter. Gazetari sportiv, Tiziano Crudeli, është një prezantues dhe gazetar sportiv italian, por edhe një tifoz i çmendur i Milan. Janë të famshme shpërthimet e tij në studio. Të tilla kanë qenë edhe në dy golat e minutës së fundit që Milan shënoi kundër Inter në derbi. Shikoni pamjet. Ja […]

Vazhdo të lexosh