RONALDO NËN HETIM NGA UEFA

34-vjeçari duket se imitoi trajnerin e Atletico Diego Simeone, i cili e bëri më herët këtë gjest. Për këtë Simeone u dënua me 20 mijë euro gjobë. Ndërkaq, edhe ylli i Juventus rrezikon të penalizohet ose gjobitet për gjestin që bëri më 12 Mars. Lajmi është bërë i ditur nga organi më i lartë i futbollit […]

Vazhdo të lexosh

Paralajmërim i UEFA-s/ Jo politika në FSHF!

-Drejtor i komunikimit në Federatën Europiane të Futbollit: Nuk do të tolerojmë asnjë ndërhyrë politike në garën për kreun e futbollit shqiptar. Gara për kreun e Federatës Shqiptare të Futbollit Shqiptar është në momentet kur kandidatët po “mprehin shpatat” për betejën që zhvillohet më 7 shkurt. Në garë është kreu aktual i FSHF, Armando Duka […]

Vazhdo të lexosh

Serbët e Partizanit/ Morëm leje nga UEFA për thirrjet kundër Kosovës

Plot 98 kamera sigurie dhe rreth 1700 forca policore për të monitoruar situatën, por nuk kanë penguar ndoshta vetëm futjen në fushë apo hedhjen e sendeve nga tifozët serbë në stadiumin “Hum” të Beogradit, sepse skenari tjetër që kishin përgatitur ultrasit e Partizanit, pra “Grobari”, ose “varrhimësit”, ka dalë në perfeksion: “Kosova është Serbi!” është […]

Vazhdo të lexosh

Komisioni i Etikës do të mblidhet sot për të shqyrtuar dosjen ‘Skënderbeu’

Ditën e sotme Komisioni i Etikës do të mblidhet për të shqyrtuar dosjen “Skënderbeu” ku skuadra korçare akuzohet për trukim ndeshjesh duke rrezikuar edhe rënien nga Kategoria Superiore. Bëhet fjalë për çështjen e dënimit që ju dha verën e kaluar klubit korçar nga UEFA, me organizmin kontinental që e përjashtoi Skënderbeun për një vit nga […]

Vazhdo të lexosh