Hidhet shorti i Europa Leagues. Ja përballjet mes tyre

Sport

Fati ka rezervuar disa duele surprizë ku Skënderbeu do të ketë përballje interesante veçojmë ajo me Partizanin e Beogradit.

Ky duel bëhet akoma edhe më i ashpër kur në mendje vjen mbrëmja e 14 tetorit 2014 ku në përballjen mes Serbisë dhe Shqipërisë në mes të stadiumit të Beogradit u ngrit droni me “Shqipërinë e madhe”.

Më pas situata u tensionua akoma edhe më shumë ku tifozët brenda dhe jashtë fushë ushtruan dhunë ndaj lojtarëve të Kombëtares shqiptare.

Ndërkohë Milani do të ketë një grup më të lehtë ku do të përballet me Austria Ëien, Rijeka, AEK.

Ndeshjet në fazën e grupeve do të luhen më 14 dhe 28 shtator 19 tetor, 2 dhe 23 nëntor dhe 7 dhjetor.