Luciano Spalleti largohet nga Interi.

Luciano Spalletit për tu larguar nga Interi. Por ndryshe nga kolegu i tij në pjesën tjetër të qytetit, Spalletti është shkarkuar nga drejtuesit zikaltër. Lajmi është konfirmuar në faqen zyrtare të klubit. “FC Internazionale Milano mund të konfirmojë se Luciano Spalletti nuk është më trajneri i ekipit të parë. Klubi dëshiron të falënderojë Spalletin për […]

Continue Reading

Spalletti: Rezultati i duhur për moralin

“Fakti që ne përmbysëm rezultatin me atë shtytje mënyrë ishte fantastike. Ne pamë se si tifozët në stadium festuan atë që do të thotë shumë për ta. Kemi sulmuar gjithmonë dhe gjithmonë jemi përpjekur të arrijmë para portës së tyre, kështu që ne kemi dhuruar një performancë të mirë-deklaroi Spalleti pas ndeshjes. “Ky rezultat na […]

Continue Reading

Champions League/ Ja datat kur do luhen dy super ndeshjet Barcelona – Inter

Dje është hedhur në Montecarlo shorti i Champions League për sezonin 2018/2019. Interi ndodhet në “Grupin e Ferrit” ku do të përballet me gjigantët europiane: Barcelonën, Tottenhamin dhe PSV-në. Pas shortit të gjithë pyesin për datat e dueleve ndërmjet Interit dhe Barcelonës. Sfida e parë do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, të mërkurën e […]

Continue Reading

Derbi ‘Inter-Milan’/ Rekord shitjesh të biletave.

Më shumë se 4,5 milionë euro nga shitja e biletave (rekord në Serie A) dhe më shumë se 180 vende në lidhje të drejtpërdrejtë. Rreth 200 gazetarë do të jenë të pranishëm në tribunë, 100 prej të cilëve do të jenë të huaj, ndërsa 450 operatorë të informacionit janë akredituar në total. Gjithashtu do të […]

Continue Reading

Inter kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. Ja blerja e re

Inter kërkon një përforcim të madh nga Real Madrid. James Rodriguez do të largohet nga Real Madrid, gjatë merkatos së verës. Mediat italiane shkruajnë se e ardhmja e mesfushorit mund të jetë në Serie A. Inter i është bashkuar garës për transferimin e tij. “Nerazzurrët’ janë të gatshëm ta rivalizojnë Manchester Unitedin në garë për […]

Continue Reading

Fiorentina ka bërë një përmbysje të madhe pasi ka mposhtur 5-4 skuadrën zikaltër/ Video

Skuadra e drejtuar nga Sousa ka bërë një përmbysje të madhe pasi ka mposhtur 5-4 skuadrën zikaltër. Një lumë golash në “Artemio Franchi” ku deri në sekondat e fundit Fiorentina i është frikësuar një ripërmbysje nga ana e klubit të Interit. Golat për Interin i shënuan Icardi (34’, 88′ e 90′) dhe Perisic (29’), ndërsa për […]

Continue Reading