Champions League, Eliminohet skuadra e famshme

Ndërsa italianët festojnë, spanjollët e Atletico Madrid janë skualifikuar duke e mbyllur fazën në grupe të Champions League, 4 pikë larg kryesuesve Roma dhe Chelsea, me të cilët barazoi 1-1 në “Stamford Bridge”. Në të 56-ën Saul Niguez shënoi golin e avantazhit ndaj Chelsea, por ndërsa në “Olimpiko” po fitonte Roma, as fitorja nuk mund […]

Vazhdo të lexosh

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Ja kush janë përplasjet e mëdha

Po hidhet shorti në Nyon të Zvicrës për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati rezervoi një short të vështirë për Real Madridin e cila do të luajë kundër Atletico Madridit. Ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Reali do të presë në Bernabeu Atletikon më 2 maj, ndërsa Monako në principatë Juventusin një ditë më […]

Vazhdo të lexosh

Sot Barcelona-PSG dhe Dortmundit- Benfica

Pa dyshim kryefjala e ditës së ndeshja në “Camp Nou” mes Barcelonës dhe PSG-së me katalanasit të cilët po kërkojnë me çdokush “remontadën” , transmeton SYRI.net. Kujtojmë që edhe statistikat janë kundër Barcelonës pasi nuk ka ndodhur kurrë në historinë e këtij kompeticioni që në ndeshjen e dytë të kthehet rezultati me katër gola diferencë. […]

Vazhdo të lexosh

Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League.

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League. Neymar beson në kualifikimin e Barcelonës dhe për këtë ai premton se do të shënojë dy gola duke ndihmuar skuadrën e tij për “remontada”, transmeton SYRI.net. Kujtojmë që ndeshjen e parë PSG-ja […]

Vazhdo të lexosh