Neymar shënon një super gol. Video

Neymar është rikthyer pas 3 muajsh mungesë dhe këtë e ka bërë në mënyrën më të mirë të mundshme. Braziliani ka shënuar gol pas 25 minutash lojë kundër Kroacisë. Neymar u aktivizua në pjesë e dytë dhe shënoi një gol të jashtë zakonshëm në minutën 70. Ndeshja momentalisht është 1-0 për Brazilin.

Vazhdo të lexosh

Neymar në vitin 2019 transferohet te Reali

E përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo” shkruan se ylli brazilian do të transferohet vitin që vjen në Santiago Bernabeu”. Braziliani do të kthehet në La Liga, dy vite pas largimit nga blaugranët dhe do të synojë trofeun “Topi i Artë”, atëherë kur Mesi të jetë 32 vjeç dhe Ronaldo 35. Kampionati spanjoll i përshtatet më së […]

Vazhdo të lexosh

Shkëlqen sërish Neymar/ Video

Paris Saint Germain vijon me formën e mirë në Ligue 1 duke marrë tri pikë edhe në javën e tretë pas fitores 6-2 ndaj Tuluzës, shkruan Gazeta Express. Në “Parc des Princes” Neymari debutoi në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar 2 gola dhe asistuar për një tjetër. Neymar (31’ dhe 90’), Adrien […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona shkatërron 6-1 PSG/ Video

Katalanasit përmbysën gjithçka ndaj Paris Saint Germain duke u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Skuadra e Luis Enrike e nisi trakimin me humbjen e thellë 4-0 të takimit të parë, por u duk që në fillim dëshira për të fituar dhe për të bërë “remuntadën” e madhe. Asnjë ekip në historinë e Ligës […]

Vazhdo të lexosh

Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League.

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League. Neymar beson në kualifikimin e Barcelonës dhe për këtë ai premton se do të shënojë dy gola duke ndihmuar skuadrën e tij për “remontada”, transmeton SYRI.net. Kujtojmë që ndeshjen e parë PSG-ja […]

Vazhdo të lexosh