Champions League, Eliminohet skuadra e famshme

Sport

Ndërsa italianët festojnë, spanjollët e Atletico Madrid janë skualifikuar duke e mbyllur fazën në grupe të Champions League, 4 pikë larg kryesuesve Roma dhe Chelsea, me të cilët barazoi 1-1 në “Stamford Bridge”.

Në të 56-ën Saul Niguez shënoi golin e avantazhit ndaj Chelsea, por ndërsa në “Olimpiko” po fitonte Roma, as fitorja nuk mund ta kualifikonte Atleticon.

Por nuk ishte e thënë që spanjollët ta mbyllnin me fitore ndeshjen e fundit të Champions League për këtë sezon, pasi në të 75-ën Stefan Savic shënoi aksidentalisht në portën e tij.

0 0 votes
Article Rating
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments