Champions League, Eliminohet skuadra e famshme

Ndërsa italianët festojnë, spanjollët e Atletico Madrid janë skualifikuar duke e mbyllur fazën në grupe të Champions League, 4 pikë larg kryesuesve Roma dhe Chelsea, me të cilët barazoi 1-1 në “Stamford Bridge”. Në të 56-ën Saul Niguez shënoi golin e avantazhit ndaj Chelsea, por ndërsa në “Olimpiko” po fitonte Roma, as fitorja nuk mund […]

Continue Reading

Hidhet shorti i Europa Leagues. Ja përballjet mes tyre

Fati ka rezervuar disa duele surprizë ku Skënderbeu do të ketë përballje interesante veçojmë ajo me Partizanin e Beogradit. Ky duel bëhet akoma edhe më i ashpër kur në mendje vjen mbrëmja e 14 tetorit 2014 ku në përballjen mes Serbisë dhe Shqipërisë në mes të stadiumit të Beogradit u ngrit droni me “Shqipërinë e […]

Continue Reading

Juventus – Real Madrid sfida finale e Champions League

Juventus – Real Madrid sfida finale e Champions League e këtij sezoni. Një “bis” për ata që njohin historinë e futbollit, por ende e pashkruar. Nga “kurthi” i ngritur në Vicente Calderon, kampionët e Europës ende në fuqi dolën të mundur, por me një biletë në dorë për finalen e Cardiff, falë magjisë së Benzema […]

Continue Reading

Hidhet shorti për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Ja kush janë përplasjet e mëdha

Po hidhet shorti në Nyon të Zvicrës për fazën gjysmëfinale të Champions Leagues. Fati rezervoi një short të vështirë për Real Madridin e cila do të luajë kundër Atletico Madridit. Ndërsa Juventusi do të përballet me Monakon. Reali do të presë në Bernabeu Atletikon më 2 maj, ndërsa Monako në principatë Juventusin një ditë më […]

Continue Reading

Hidhet sot shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës.

Ditën e sotme në orën 12:00 në Nyon të Zvicrës hidhet shorti i Champions Leagues ku 8 skuadrat çerekfinaliste janë në pritje të kundërshtarit të radhës. Skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinalen janë: Barcelona, Juventus, Real Madrid, Bajerni i Mynihut, Borussia Dortmund, Leicester Cityt, Monaco dhe Atletico Madrid.

Continue Reading

Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League.

Sulmuesi i Barcelonës, Neymar ka vënë bast me shokët e skuadrës se nesër do të shënojë dy gola kundër PSG-së për Champions League. Neymar beson në kualifikimin e Barcelonës dhe për këtë ai premton se do të shënojë dy gola duke ndihmuar skuadrën e tij për “remontada”, transmeton SYRI.net. Kujtojmë që ndeshjen e parë PSG-ja […]

Continue Reading