Barcelona shkatërron Liverpool-in.

Barcelona tashmë është nisur drejt kualifikimit në finalen e madhe të Champions League. Katalanasit kanë mposhtur në gjysmëfinalen e parë Liverpoolin me rezultatin 3-0. Portën e Liverpool e tronditi fillimisht Luis Suarez, duke mbajtur nën presion kundërshtarët gjatë pjesës së parë. Lionel Messi ishte padyshim lojtari i mbrëmjes, pasi argjentinasi realizoi dy gola në fitoren madhështore […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona harron të fitojë më në La Liga

Barcelona ka harruar se si fitohet në La Liga. Skuadra katalanase nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në transfertën e vështirë ndaj Valencvias. Në “Mestalla” ndeshja nisi furishëm për vendasit që gjetën rrugën e rrjetës që në minutën e parë me Garay që shokoi që në start vendasit. Reagimi i klubit blaugrana […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Ja datat kur do luhen dy super ndeshjet Barcelona – Inter

Dje është hedhur në Montecarlo shorti i Champions League për sezonin 2018/2019. Interi ndodhet në “Grupin e Ferrit” ku do të përballet me gjigantët europiane: Barcelonën, Tottenhamin dhe PSV-në. Pas shortit të gjithë pyesin për datat e dueleve ndërmjet Interit dhe Barcelonës. Sfida e parë do të zhvillohet në stadiumin ‘Camp Nou’, të mërkurën e […]

Vazhdo të lexosh

Sot në mbrëmje Barcelona pret Romën në “Camp Nou”

Sot në mbrëmje Barcelona pret Romën në “Camp Nou” në ndeshjen e tyre të parë çerekfinale në Champions League. Është “Sport” e cila ka publikuar formacionet e mundshme të dy skuadrave: Barcelona (4-4-2): Ter Stegen; S. Roberto, Piqué, Umtiti, J. Alba; Dembele, Rakitic, Busquets, Iniesta; Messi, Suarez. Roma (4-3-3): Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Nainggolan, […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Sonte sfida Barcelona-Chelsea

Barcelona do të presë në “Camp Nou” skuadrën e Chelaseas në ndeshjen vendimtare për një biletë në fazën tjetër. Sonte do të përcaktohen dy çerekfinalistet e fundit në Champions League. Barcelona vjen favorite për të kaluar në turin tjetër pasi barazuan 1-1 në ndeshjen e parë në “Stamford Bridge”. “Mundo Deportivo” ka publikuar formacionet e mundshme […]

Vazhdo të lexosh

Philippe Coutinho për Lionel Messin

Transferimi nga Liverpooli në Barcelonë për një shumë rekord në vlerë 160 milionë euro gjatë janarit ia ka mundësuar 25-vjeçarit t’iu bashkohet superyjeve më të mëdha në “Camp Nou”, transmeton Express. Philippe Coutinho është duke e jetuar ëndrrën në Barcelonë dhe thotë se është i nderuar të luajë përkrah ikonave të futbollit si Lionel Messi […]

Vazhdo të lexosh

Barcelona shkatërron Levanten 3-0

Barcelona dhuron spektakël në ndeshjen e javës së 18 në La Liga ndaj Levantes. Skuadra katalanase nuk ka pasur shumë vështirësi, teksa sot ka triumfuar me rezultatin 3-0. Lionel Mesi shënoi një gol spektakolar në minutën e 12, ndërkohë që në minutat në vijim argjentinasi humbi dhe disa mundësi të mira shënimi. Blaugranët dominojnë totalisht […]

Vazhdo të lexosh

Champions League/ Sot luhet super ndeshja..

Sot në mbrëmje rikthehen ndeshjet  e Champions Leagues. Barcelona do të presë në ‘Camp Nou” skuadrën e Juventusit në kuadër të ndeshjeve të vlefshme për Grupin D Gjithashtu Bajerni do të luajë në shtëpi përballë Anderlechtit ndërsa Roma do të presë Atletico Madridin. Ja tabela me ndeshjet e tjera që do luhen sot:

Vazhdo të lexosh

Di Maria nga PSG tek Barcelona

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Angel Di Maria nga Paris Saint-Germain. Në fakt, profili i Barcelonës në rrjetin social Twitter është hakuar të mërkurën në mëngjes kur edhe u publikua lajmi për transferimin e yllit argjentinas. “Mirëserdhe në FC Barcelona, Angel Di Maria”, ishte shkruar në faqen zyrtare të klubit katalunas. Pas pak orësh Barcelona […]

Vazhdo të lexosh

Sot luhet derbi Barcelona-Real

Një nga temat më të diskutuara të momentit është nëse Barcelona do të nderojë apo jo Real Madrid për fitoren e La Liga-s dhe Superkupën e Europës. Në fakt, lojtarët e Real, siç ka zbuluar “Marca”, kanë vënë baste nëse një gjë e tillë do të ndodhë ose jo. Është një çështje që diskutohet në […]

Vazhdo të lexosh