Përfundon hedhja e shortit në Europa League, ja 12 grupet.

Janë 48 skuadrat të shpërndara në 12 grupet, në kompeticionin e dytë më të rëndësishëm të Europës. Fati i goglave ka vendosur që Lazio e Strakoshës të pozicionohet në Grupin E, ku do të përballet skuadra: Celtic (SCO), Rennes (FRA) dhe CFR Cluj (ROU), shkruan SYRI.net. Në grup të vështirë ka përfunduar edhe Manchester United me kundërshtarë, Astana (KAZ), Partizan (SRB) dhe AZ Alkmaar (NED). […]

Continue Reading

Trajneri i Kombëtares, Reja/ Edi Rama më erdhi në hotel dhe më bindi të pranoja.

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja në një intervistë për “Corriere dello Sport”,  tregon arsyet pse pranoi festës e Dukës, por dhe të Edi Ramës për të qenë në krye të Kombëtares shqiptare. Pjesë nga intervista: Si ju bindi Shqipëria? Presidenti Duka më telefonoi dhe më pyeti për plane duke më thënë se isha i nevojshëm […]

Continue Reading

Gatusso/ “Është një moment i vështirë, ne po luftojmë dhe duhet të kthehemi te forma

Trajneri i Milanit, Gennaro Gattuso thotë se Lazio e meritoi kualifikimin në finalen e Kupës së Italisë. Ndeshja e parë në Romë përfundoi 0-0, ndërsa mbrëmjen e ndjeshme miqtë bëjnë befasinë në “San Siro” për të fituar me rezultatin minimal 1-0. Goli i vetëm i ndeshjes erdhi nga një kundërsulm i shpejt dhe u konkretizua […]

Continue Reading

Komentuesit ‘degjenerojnë’ Ramën: Je bërë palaço e botës

Një foto e postuar të shtunën nga Edi Rama me sulmuesin e Juventusit, Cristiano Ronaldo në faqen e tij në Facebook, duket se ka revoltuar seriozisht dhjetra e dhjetra qytetarë shqiptarë. Sipas tyre, kryeministri i Shqipërisë, i një vendi nga më të varfërit e Europës, vazhdon të tregojë vazhdimisht shenja papjekurie dhe një gjest i […]

Continue Reading

Nga Enton Abilekaj/ Rama, si viktimë e keqkuptimeve

Lexon shpjegimin e Kryeministrisë dhe duket se hamendjet bien me lehtësi përpara të vërtetës së thjeshtë. Duket sikur ajo pak transparencë u ka munguar gjithë historive me Kryeministrin që shpenzon miliona për veshje, udhëtime dhe llastime të tjera luksoze. Ai është vetëm viktimë e rrethanave. Ishte me pushime kur i erdhi papritur një ftesë nga […]

Continue Reading

Strakosha ishte nga më të mirët në fushë për Lacion në ndeshjen ndaj Juventusit

“Tuttomercatoëeb”, ka zgjedhur notën 6.5 për gardianin shqiptar, dhe shkruan: “Pret mirë me duar në disa raste, ndonjëherë i beson shumë edhe këmbëve. I jashtëzakonshëm përballë Ronaldos, por në rastet e golave nuk ka çfarë të bëjë më tepër.” Ndërkohë, tek Juventusi Kielini dhe Pjaniç, vlerësohen të dy me notën 7, mbrojtësi si një “mur” […]

Continue Reading

Ja çfarë thonë mediat për Strakoshën pasi pësoi dy gola me Milan

Goli i parë i kuqezinjve ishte i parregullt pasi Cutrone shënoi me dorë, por as arbitri dhe as VAR nuk e vuri re. Pavarësisht humbjes mediat italiane i kanë dhënë komente të mira portierit shqiptar. “Calciomercato” shkruan se “Strakosha në pjesën e parë realizoi 2 pritje fantastike pas goditjeve të Calhanoglu. Nuk mund të bënte asgjë […]

Continue Reading

Strakosha: Dëgjova babain, ndala Dybalën

Gardiani i portës Strakosha ishte padyshim heroi i Lazios në fitoren ndaj Juventusit në Torino. Portieri i kombëtares shqiptare priti penalltinë e Dybalës, në minutën e fundit shtesë, por edhe disa gjuajtje të rrëzikëshme gjatë ndeshjes. Gardiani i Lazios ishte në një lidhje të drejtëpërdrejtë në emisionin ‘Zona Gol’, në Supersport, ku tregoi emocionet e […]

Continue Reading

Thomas Strakosha spikat që në ndeshjen e parë me fanellë e Lazio-s

Thomas Strakosha bëri debutimin  në Serinë A me Lazion duke spikatur që në ndeshjen e tij të parë. Edhe pse është vetëm 21-vjec Strakosha ka shumë personalitet në fushë dhe mbi të gjitha është i sigurtë në cdo ndërhyrje që bën, duke i ngjarë gjithnjë e më shumë babait të tij. Gianni De Biasi po […]

Continue Reading