Trump telefonon Erdogan, e uron për fitoren

Donald Trump në një bisedë telefonike uroi presidentin e Turqisë Recep Tayyip Erdoğan për fitoren në zgjedhje, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas zyrës së shtypit të Presidencës së Turqisë, dy liderët kanë bashkëbiseduar në telefon. Trump, në bisedë ka uruar Erdoğan për fitoren në zgjedhjet e 24 qershorit dhe i ka uruar sukses. Dy liderët […]

Vazhdo të lexosh

Fiter Bajrami/ Një urim nga ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka dërguar një mesazh urimi, besimtarëve myslimanë sot me rastin e festës së tyre të Bajramit. “Gëzuar Bajramin! – shkruan Berisha në Fb. – Të dashur miq, pas agjërimit të muajit të madhnueshëm të Ramazanit, besimtarët myslimanë shqiptarë festojnë sot në këtë ditë të bekuar, Bajramin. Le të urojmë nga zemra të gjithë së bashku që I Gjithfuqishmi të pranojë dhe të shndërrojë, sakrificën e tyre në mirësi, paqe dhe harmoni për […]

Vazhdo të lexosh

Lulzim Basha ka uruar 7 Marsin, festën e mësuesve. Ja dedikimi për Nënën e tij.

Lideri i PD-së, Basha ka uruar 7 Marsin, festën e mësuesve. Ai ka publikuar një foto me nënën e tij, e cila ka shërbyer për 30 vite si mësuese. Me këtë rast Basha ka uruar të gjithë mësuesit. Ja postimi i Bashës në facebook: ‘Bashkë me nënën time që shërbeu 30 vjet si arsimtare i […]

Vazhdo të lexosh

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta uron të gjithë mësuesit, pedagogët dhe profesorët në ditën e 7 Marsit

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar të gjithë mësuesit, pedagogët dhe profesorët në ditën e 7 Marsit. Meta ka bërë publike dy foto ku duket edhe vetë kur ka qenë në shkollën fillore. Ja çfarë shkruan Ilir Meta në Facebook: Sot në Ditën e Mësuesit, dua t’ju uroj nga zemra të gjithë mësuesve, pedagogëve […]

Vazhdo të lexosh

Lulzim Basha mesazh urimi me rastin e Ditës së Flamurit:

Lulzim Basha ju ka drejtuar sot një mesazh urimi gjithë shqiptarëve me rastin e Ditës së Flamurit: Ja çfare shkruan Basha në mesazhin e tij:  Ju uroj të gjithë shqiptarëve kudo ku janë GËZUAR 28 NËNTORIN! Sot përkulemi me respekt dhe mirënjohje të thellë kombëtare para heronjve të lirisë dhe pavarësisë, të bindur se beteja […]

Vazhdo të lexosh

Berisha uron Merkel/ Ditë e madhe për Europën!

Sali Berisha ka përshëndetur fitoren e kancelares Angela Merkel dhe qendrës së djathtë në Gjermani –Ja çfarë shkruan Berisha në Fb. “Ditë e madhe për Europën dhe qendrën e saj të djathtë, –  Angela Merkel zgjidhet për të katërtën herë Kancelare!” Ish-Kryeministri, duke sjellë në vëmendje se dje në Republikën Federale të Gjermanisë u zhvilluan zgjedhjet parlamentare, të cilat u fituan për të katërtën herë me radhë nga […]

Vazhdo të lexosh

Fitorja e Merkel. Basha: Jemi besimplotë për forcimin e bashkëpunimit

Lulzim Basha, ka uruar kancelarin Angela Merkel për fitoren në zgjedhjet elektorale në Gjermani. Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Basha  shprehet besimplotë për forcimin e bashkëpunimit mes PD dhe partisë CDU të Angela Merkelit. “CDU me kancelaren Merkel përsëri forca më e madhe politike në Gjermani. Besimplotë për forcimin e bashkëpunimit mes @pdshqiperi dhe […]

Vazhdo të lexosh

Sali Berisha ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Sali Berisha u ka uruar besimtarëve myslimanë dhe gjithë shqiptarëve sot, festën e Kurban Bajramit. “Gëzuar Kurban Bajramin! – shkruan Berisha në Fb, ku publikon edhe një foto familjare. – Nga zemra urojmë që Bajrami tjetër, më mirë të gjejë të gjithë shqiptarët. Gëzuar!”

Vazhdo të lexosh

Princ Leka II uron Kurban Bajramin gjithë shqiptarëve

Të dashur besimtarë myslimane Ju uroj festën e Kurban Bajramit, e cila është simbol i humanitetit, solidaritetit, pajtimit dhe mirëkuptimit Në këtë ditë të sakrificës, uroj të mbizotërojë ndjenja e dashurisë, zëri i arsyes, paqja, harmonia dhe siguria. Festa e Kurban Bajramit, perkon me 89 vjetorin e Mbretërisë shqiptare Me ketë rast, uroj të gjithë […]

Vazhdo të lexosh

Bebe Rexha uron Ilir Metën/ Ja çfarë poston

Bebe Rexha, këngëtarja me orgjinë shqiptare që njihet për lidhjen familjare me bashkëshorten e Metës, Monika Krymadhin ka publikuar foton e parë të çiftit presidencial në Snapchat.Opinion.al mëson se këngëtarja i ka kërkuar kushërirës së saj (Monikës), foto pasi Meta u votua si President. “Urime Ilir dhe Monika”, shkruan Bebe Rexha.

Vazhdo të lexosh

Pse Edi Rama uron fshehtas për fitoren si Trump dhe Erdogan?

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka marrë mbrëmë telefonata urimi për suksesin në referendumin për ndryshimet kushtetuese, nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama”. Kështu shkruan sot agjencia turke e lajmeve Anadolu Agency. Sipas informacioneve të marra nga burimet e Presidencës së Turqisë, thuhet se vazhdojnë të vijnë telefonata urimi pas rezultatit “po”, në referendumin […]

Vazhdo të lexosh

Ilir Meta ka uruar besimtarët bektashinj në Kryegjyshatën Botërore në Tiranë.

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka uruar besimtarët bektashinj në Kryegjyshatën Botërore në Tiranë. Meta tha se “jemi së bashku për një të nesërme më të mirë për veten, familjet dhe miqtë. Dita e sotshme është festa tradicioanle e së djeshmes që vjen si triumf  i së nesërmes. Është një ditë e jashtëzakonshme që afron […]

Vazhdo të lexosh

Aktori Petrit Malaj për profesorin e tij, Birçe Hasko!

Teksa uron gjithë arsimtarët, Malaj ndalet tek një emër i veçantë i skenës, Birçe Hasko. “Telefonata urim ishte për njërin prej atyre që më mësuan në këtë jetë me plot dashuri e përkushtim…. Prof. Birçe Haskon, njeriun e thjeshtë, të dashur, të talentuar që ne studentët e donim aq shumë! E uroj për gjithçka ka […]

Vazhdo të lexosh

“Bihter” ka festuar 33 vjetorin e lindjes. Uron bashkshortin e saj.

Aktorja turke Beren Saat ka festuar 33 vjetorin e lindjes dy ditë më parë. Këtë ditëlindje bukuroshja e kinematografisë turke e kaloi në shtëpinë e saj mea familjarëve dhe miqve të saj më të afërt. Gjatë mbrëmjes së djeshme Beren, ose siç njihet tek ne me interpretimin e saj në serialin ‘Dashuri e ndaluar’, ‘Bihter’ […]

Vazhdo të lexosh

Xhihan i uron ditëlindjen Harun-it. Foto/Video

Aktori turk Erkan Petekaya i cili njihet me emrin Xhihan tek filmi “Fate te kryqezuara” i ka uruar ditelindjen shokut te tij dhe njekohesisht “armikut” kryesor ne film. Ndryshe nga sa jane ne film, ata kane nje miqesi dhe harmoni per tu pasur zili. Herşey için teşekkür ederiz @bfalay #paramparça A post shared by Erkan […]

Vazhdo të lexosh

Rezarta Skifteri: Ky cuni sot ka ditëlindjen.

Rezarta Skifteri është një nga ato profesionistet e fushës së modës, që nuk pushon në asnjë sezon. Spektakle, krijime për klientët e ateliesë së saj, porosi nga këngëtaret e njohura që vishen me markën e saj në klipe etj. etj…fotot e tregojnë larminë dhe volumin e krijimtarisë së saj. Këto foto dominojnë në rrjetet e […]

Vazhdo të lexosh