Gent Strazimiri/ Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë”

Elvis/Ervin Rroshi i mbylli hesapet me “drejtësinë” … Në të njëjtën ditë, “drejtësia” u hapi “hesapet” me “Edving” gjyqtarëve që “Elvis/Ervin Rroshin” e mbrojtën dhe mirëkuptuan për “lapsuset” e bëra gjatë jetës së tij parapolitike, si p.sh. “Përdhunim minorenësh në grup” , “ushtrim dhe favorizim prostitucioni” , “rrëmbim personi” , “trafikim lëndësh narkotike” , e […]

Vazhdo të lexosh

Arta Marku dhe gjykatat e Rilindjes lënë jashtë qelive të burgut Elvis Roshin.

Pas vendimit të prokurorisë dhe gjykatës, për të lënë jashtë qelive të burgut ish-kryebashkiakun socialist të Kavajës, Elvis Roshi, ka reaguar Partia Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se ky vendim është një provë e qartë se Edi Rama po shkatërron ligjin e dekriminalizimit. Deklarata e PD: Vendimi i sotëm i prokurorisë dhe […]

Vazhdo të lexosh

Familjarët e Elvis Roshit dhe zyrtarëve të PS pas skemës mashtruese me tokat

Pas arrestimit të 10 zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të Hipotekave në Kavajës, dalin edhe emrat e përfshirë në këtë skemë mashtruese. Këta persona përmes falsifikimit të dokumentave dhe marrjes së rryshfete kanë përfituar sipërfaqe të ndryshme toke nga disa shtetas të tjerë. Pas një hetimi 9 mujor, rezulton se këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, duke […]

Vazhdo të lexosh

Banditët e Elvis Roshit masakrojne dhe bëjnë për spital gazetarin

Sali Berisha ka denoncuar nëpërmjet faqes së tij në Facebok një ngjarje të rëndë të ndodhur në qytetin e Kavajës, që duket është mbajtur e fshehtë nga policia. “Goditet nga banda të pushtetarëve gazetari, drejtuesi i portalit “Buletini i Kavajës”, Dritan Kanapari. Duke dënuar me ashpërsinë më të madhe këtë akt të rëndë kriminal ndaj […]

Vazhdo të lexosh

Plas lëvizja anti-LSI në PS

Mes PS dhe LSI ka pasur përplasje dhe replika tw forta ditwn e sotme. Sulmi i parw ka ardhur nga ish-ministri Saimir Tahiri. Ish-ministri i Brendshëm, ka reaguar pas qëndrimit të LSI se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e Kavajës sepse pa opozitën janë farse. Në cilësinë e kreut të PS së Tiranë, […]

Vazhdo të lexosh

Lëvizja Socialiste për Integrim braktis Ramën. Nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës.

Lëvizja Socialiste për Integrim, nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës. Burime te besuara pranë LSI tregojnë për “Koha Jone” se në zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës, forca politike  LSI  me datë 7 maj nuk ka pranuar të regjistrohet në KQZ dhe as ka ndërmend të marrë pjesë në fushatë me […]

Vazhdo të lexosh

Nga Alfred Lela: Kavaja është bojkoti që Rama i bëri opozitës; tani vjen lëshimi

Presidenti i Republikës ka dekretuar 7 majin si datë të zgjedhjeve lokale ‘të parakohshme’ apo ‘të jashtëzakonshme’ në Kavajë. Shkaqet e kësaj ‘përballjeje jashtë sezonit elektoral’ dihen, por një përsëritje i bën mirë alzhajmerit politik lokal e kombëtar. Kryetari i Bashkisë së Kavajës nuk e la vendin vakant, as si pasojë e vdekjes (larg qoftë!), […]

Vazhdo të lexosh