Ish aktorja e “Portokallise”Rudina Dembacaj pranoi lidhjen me Mark Frrokun.

Është konfirmuar vetëm këtë fundjavë lidhja e Rudina Dembacajt me ish-deputetin Mark Frroku. Për aktoren tashmë ka nisur një periudhë e re në jetën e saj. Pas suksesit me emisionin që drejton, me ndihmën e të dashurit të saj, tashmë po provon veten edhe si bizneswomen. Gjatë promovimit të restorantit të saj, Dembacaj falënderoi publikisht […]

Continue Reading

Shtyhet gjyqi ndaj Tom Doshit dhe dy personave të tjerë, Mark Frroku dhe Durim Bami.

Seanca ishte parashikuar që të niste sot në orën 10:00 por për shkak të mos krijimit të Kolegjit Penal, ajo është shtyrë për një datë tjetër. Gjykata e Lartë ka vendosur të shtyjë gjyqin ndaj deputetit Tom Doshi, dhe dy personave të tjerë, Mark Frroku dhe Durim Bami. Dy gjyqtaret, Evelina Qirjako dhe Adriana Fullani […]

Continue Reading

Gjykata dënon Mark Frroku-n me 7.6 vite burg. I shpëton akuzës së vrasjes

Gjykata e Tiranes vendosi te denoje me 7 vite e muaj burg ish-deputetin Mark Frroku, për akuzën e pastrimit të parave, fshehjes së pasurisë dhe ndërtimit pa leje. Kurse sa i përket akuzës së vrasjes në Belgjikë në vitin 1999, Mark Frroku është shpallur i pafajshëm.

Continue Reading

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 25 vite burg për ish-deputetin Mark Frroku.

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar 25 vite burg për ish-deputetin Mark Frroku. Gjatë ditës së sotme është dhënë pretenca për ish-deputetin iu cili akuzohet për vrasjen në Belgjikë të Aleksandër Kurti. Gjithashtu prokuroria kërkon edhe 10 vite ti hiqet e drejta e funksioneve publike.

Continue Reading

Denoncimi: Mark Frroku na ka shfrytëzuar pë prostitucion

Në emisionin “Opinion”, gazetarja Anduela Llabani deklaroi se në Prokurorinë shqiptare disa vajza kanë bërë denoncim ndaj ish-deputetit. Janë 15 femra që kanë depozituar kallëzim kundër Mark Frrokut të cilin e akuzojnë se i ka shfrytëzuar për prostitucion në Belgjikë. Këto denoncime janë bërë pak muaj më parë dhe janë përdorur nga organi i akuzës. […]

Continue Reading