Tom Doshi: Nëse amerikanët kanë diçka le ta bëjnë publike!

Mars 25, 2021 | 12.17 Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim ka reaguar sërish ndaj rastit të Tom Doshit, i cili është në listat e kandidatëve për deputetë. Në një postim në ‘Twitter’, Kim u ka bërë thirrje të gjithë palëve politike që të mos heshtin ndaj përfshirjes së udhëheqësit të PSD-së në listat e […]

Continue Reading

Zbulohet emri i trafikantit që mbledh votat për Ramën në Velipojë

Kreu i opozitës ka zbuluar emrin e personit që mbledh votat për Edi Ramën në Velipojë. Në një reagim në faqen e tij në Facebook, kreu i PD-së shkruan se personi që mbledh votat në Velipojë është Pëllumb Gjoka. ‘Ky person është Pëllumb Gjoka, një nga trafikantët më të fuqishëm të drogës në zonën e […]

Continue Reading

Lubonja ka një mesazh për ambasadën e SHBA

Analisti Fatos Lubonja është kthyer në një kritik i ashpër ndaj përfaqësuesve të Ambasadës së SHBA në Tiranë. Prej kohësh, Lubonja është rreshtuar në njerëzit që kritikojnë qëndrimet e ambasadës ndaj situatës në Shqipëri dhe faktin se nuk dënojnë qeverinë e drejtuar nga Edi Rama. Edhe sot Fatos Lubonja ka bërë një kritikë të ashpër […]

Continue Reading

Arta Marku dhe gjykatat e Rilindjes lënë jashtë qelive të burgut Elvis Roshin.

Pas vendimit të prokurorisë dhe gjykatës, për të lënë jashtë qelive të burgut ish-kryebashkiakun socialist të Kavajës, Elvis Roshi, ka reaguar Partia Demokratike. Përmes një deklarate për mediat, PD thekson se ky vendim është një provë e qartë se Edi Rama po shkatërron ligjin e dekriminalizimit. Deklarata e PD: Vendimi i sotëm i prokurorisë dhe […]

Continue Reading

Tom Doshi i drejtohet Ramës: Edhe ti duhet ta bësh vettingun

Kryeministri Edi Rama edhe këtë të enjte në Kuvend foli për raportin e Komisionit Europian për rekomandimin për nisjen e negociatave, ndërsa i kërkoi edhe njëherë bashkëpunim opozitës. Por shefi i qeverisë duke folur për reformën në drejtësi dhe vetingun, tha se nuk do të mjaftojë vetëm largimi i gjykatësve dhe prokurorëve, ashtu si dhe […]

Continue Reading

Ministrat e Ramës i falen të gjithë Tahirit. Puthje dhe përqafime, mes tyre dhe Tom Doshi. FOTO

Me puthje e përqafime, buzëqeshje e kapje duarsh. Kështu u prit në seancën e sotme pas një mungese të gjatë në Kuvend, ish-ministri Saimir Tahiri. Tahiri ka qenë vetëm në fillim të seancës, i veshur casual me xhinse dhe një xhaketë. Ai është takuar me socialistin, Musa Ulqini, është përqafuar me ish-ministren e Mbrojtjes, Mimi […]

Continue Reading

Tom Doshi sfidon Amerikën/ Fakto akuzat ndaj meje për korrupsion.

Departamenti Amerikan i Shtetit publikoi shpalljen “non grata” në SHBA të deputetit Tom Doshi dhe familjes së tij. Në njoftimin e Departamentit të Shtetit bëhet e ditur se ndaj ligjvënësit të parlamentit shqiptar aplikohet shpallja i padëshirueshëm në SHBA, në bazë të informacioneve që DASH ka për përfshirjen e tij në korrupsion. Njoftimi jep në […]

Continue Reading

Shtyhet gjyqi ndaj Tom Doshit dhe dy personave të tjerë, Mark Frroku dhe Durim Bami.

Seanca ishte parashikuar që të niste sot në orën 10:00 por për shkak të mos krijimit të Kolegjit Penal, ajo është shtyrë për një datë tjetër. Gjykata e Lartë ka vendosur të shtyjë gjyqin ndaj deputetit Tom Doshi, dhe dy personave të tjerë, Mark Frroku dhe Durim Bami. Dy gjyqtaret, Evelina Qirjako dhe Adriana Fullani […]

Continue Reading

Reagon Tom Doshi/ Akt barbar. Do ta ndërtoj sërish shtëpinë e Prek Cali-t

Pas reagimit të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të PD-së Lulzim Basha ditën e djeshme, radha ka qenë e deputetit të Shkodrës,Tom Doshit. Përmes një statusi në profilin e tij në ‘Facebook’, Doshi e ka cilësuar si një akt barbar, ndërsa ka premtuar se shumë shpejt kjo shtëpi do të ndërtohet përsëri. “Siç jeni informu nga […]

Continue Reading

Vëllai i Ramës, fushatë për Tom Doshin e PSD dhe kundër Partisë Socialiste

Olsi Rama ka dalë në krah të kandidatit për deputet të Partisë Social Demokrate për deputet, Tom Doshi, i cili kandidon për PSD e Skender Gjinushit. Pas një dreke në Shkodër, shkruajnë mediat, të dy kanë vendosur të shpërndajnë foton si mesazh për PS. Ish-kryeministri Berisha shkruan se Olsi Rama ka marrë pjesë këto ditë […]

Continue Reading

Rama e debon nga PS kurse Tom Doshi thotë : Unë mbështes kryeministrin Rama, asnjë ofertë tjetër nuk kam.

Tom Doshi i shoqëruar nga avokati i tij ka deklaruar sot se akuza e dytë që ka ngritur ndaj tij Prokuroria është tendencioze dhe bëhet pikërisht në mes të fushatës zgjedhore. Pasi doli nga Prokuroria, Doshi tha se në tre ditët e fundit, kur mbusheshin dy vjet nga hetimi i parë ndaj tij dhe çështja duhet […]

Continue Reading

Tom Doshi sërish në prokurori për akuza të reja ndaj tij

Deputeti Tom Doshi ka shkuar paraditen e sotme në Prokurorinë e Përgjithshme ku është thirrur për ti komunikuar një akuzë. Burime nga institucioni i akuzës kanë bërë të ditur se Doshi dyshohet për ‘deklarim të rremë pasurie’ dhe sot pritet që ti komunikohet akuza ose pushimi i saj. Ndaj deputetit Tom Doshi ka ngritur një […]

Continue Reading

Tom Doshi sulmon ashpër Vasilika Hysin: Jeni mashtrusa, që nga i pari te i fundit

Tom Doshi është acaruar, ndërsa flitej për një ndryshim në ligjin për deklarimin e pasurive. Deputeti i Shkodrës i ka quajtur të korruptuar drejtuesit e ILDKPI-së, dhe drejtuesin e këtij institucioni Shkëlqim Ganaj, që e konsideroi si “njeriun më të korruptuar që ekziston”. “22 milion euro pasqyrim parash dhe prapë jam akuzuar. Më parë i […]

Continue Reading

Tom Doshi do kandidojë sërish. Ja me cilën parti

Zgjedhjet e 18 qershorit pritet të sjellin shumë surpriza në listat elektorale. Skenarët shkojnë përtej partive të mëdha. Mazhoranca PS dhe LSI kanë konfiguruar kryesuesit e listave dhe tashmë pritet zyrtarizimi i tyre. Në të njëjtën fazë është edhe PDIU si aleati më i ri qeverisës.  Opozita ushtron presion të vazhdueshëm për të pasur garanci […]

Continue Reading