Xhafa hedh poshtë vërtetësinë e materialit të publikuar dje.

Fatmir Xhafaj, ka zhvilluar një takim me ambasadoren gjermane,Susanne Schütz në ambientet e Task-Forcës së ngritur posaçërisht për të luftuar krimin. Përveç rezultateve të takimit të sotëm, Xhafaj është pyetur nga gazetarët për dëshminë e paraqitur dje nga Partia Demokratike. Xhafaj tha se PD është ndryshe “vendi i sajesave dixhitale”, duke hedhur poshtë vërtetësinë e […]

Vazhdo të lexosh

Vritet për herë të dytë terroristi shqiptar Lavdërim Muhaxheri/ Ja kush e jep lajmin

Ka mbetur i vdekur gjatë një sulmi me dron nga ushtria amerikane Lavdërim Muhaxheri. Lajmi për vdekjen e Muhaxherit u raportua nga mediat kosovare dhe u konfirmua edhe nga vëllai i tij, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook. Lavdërim Muhaxheri ka qenë anëtar i organizatës terroriste ISIS, dhe drejtues i shqiptarëve në këtë organizatë. […]

Vazhdo të lexosh

Denoncim i mjekut: Vëllai i deputetit socialist Besnik Baraj, humbi jetën për mungesë të kushteve të urgjencës.

Infermieri Frrok Bardhi, që në 8 Shkurt demonstroi në emisonin “STOP” gjendjen e mjerueshme të urgjencës së Tiranës, rikthehet me një tjetër denoncim. Ai thotë se situata është përkeqësuar në këtë shërbim. Madje disa ditë më parë ish-zëvendësministri i brendshëm Sokol Baraj, vëllai i deputetit socialist Besnik Baraj, humbi jetën për mungesë të kushteve të […]

Vazhdo të lexosh