Vritet për herë të dytë terroristi shqiptar Lavdërim Muhaxheri/ Ja kush e jep lajmin

Aktualitet Bota

Ka mbetur i vdekur gjatë një sulmi me dron nga ushtria amerikane Lavdërim Muhaxheri.

Lajmi për vdekjen e Muhaxherit u raportua nga mediat kosovare dhe u konfirmua edhe nga vëllai i tij, nëpërmjet një statusi në rrjetin social Facebook.

Lavdërim Muhaxheri ka qenë anëtar i organizatës terroriste ISIS, dhe drejtues i shqiptarëve në këtë organizatë.

Muxhaxheri u bë i famshëm për kërcënimet e vazhdueshme, edhe ndaj Shqipërisë dhe Kosovës, si dhe për thirrjet për të qëlluar mbi futbollistët izraelitë, gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael, në Elbasan Arena, nëntorin e vitit të kaluar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?