Basha/ Nëse i vini minat Teatrit, edhe ne minat do t’u vëmë kullave tuaja! VIDEO

Lulzim Basha i ka dërguar një paralajmërim të fortë kryeministrit Edi Rama dhe kompanisë ndërtuese të kullave në truallin e Teatrit Kombëtar, nga selia e PD, ku ai po jep një konferencë për shtyp. I pyetur nga gazetarët se si do të veprojë opozita në rast se qeveria e vazhdon pa marrë parasysh asgjë, projektin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Pavarësia e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit dhe “Dora e Ngrohtë” e Partisë Socialiste..

Jane 12 antare te Komisionit te Pavarur te Kualifikimit, ose vettuesit e prokutororeve dhe gjyqtareve, per te cilet jemi heshtur se e dine ata qe i kane zgjedhur. Madje kur vene dore nderkombetaret ne per dreq behemi me te urte se hiçi. Profesionalisht perberesit e kesaj trupe, shumica jane ne fillesa e nuk eshte se […]

Vazhdo të lexosh

Joseph Daul i i vë kusht Edi Ramës, largimin e Fatmir Xhafajt

Joseph Daul, Presidenti i Partisë Popullore Europiane ka kërkuar largimin e Fatmir Xhafajt nga Ministër i Brendshëm. Gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane, ai ka nënkuptuar se largimi i Fatmir Xhafaj është një hap i nevojshëm për përmbushjen e kushteve për të hapur negociatat me Shqipërinë, raporton exit. Ndër të tjera, Daul […]

Vazhdo të lexosh

Peshëngritësi Godelli zbulon kush ka futur dopingun: Ia kanë dhënë dhe Edi Ramës. Video

Në Shqipëri janë shtuar shumë rastet e dopingut kohët e fundit, çka ka çuar në prishjen imazhit të sportistëve, por mbi të gjitha penalizime të ndryshme për këta ta fundit. Rasti më i freskët është ai i peshëngritëses, Romela Begaj e cila rezultoi pozitive pas kryerjes së kontrolleve duke iu hequr njëkohësisht dhe medalja e […]

Vazhdo të lexosh

Çmëndet ish gruaja e Ramës dhe mallkon: “Këtë nuk ma ha truri fare, po fare. Ju zëntë grykën buka e këtij vendi”

Dalino Fico, ish-gruaja e Edi Rama ka reaguar në një status në Facebook, kundër të gjithë atyre që janë kundër integrimit të vendit në BE. Kritikët e Ramës, Fico i quan njerëz cinikë që janë bërë të pasur mbi mediokritetin dhe shpirtvogëlsinë e tyre. “Këtë nuk ma ha truri fare, po fare. Ju zëntë grykën […]

Vazhdo të lexosh

Sonila Meço i drejtohet Ramës: Hap edhe një Big Brother

Gazetarja Sonila Meço ka ironizuar kryeministrin duke thënë se tashmë qeveria ka humbur kontaktet me publikun dhe se ndoshta me këtë ritëm do të hapin edhe ndonjë Big Brother. Statusi i plotë: Me rastin e nisjes së edicionit javor informativ në televizionin më të ri në vend e përsëris: Meqë televizioni më i ri në […]

Vazhdo të lexosh

Basha: Në Shqipëri është instaluar polici e prokurori politike

Në një postm në rrjetet sociale, Basha,  ka akuzuar qeverinë dhe e ka quajtur këtë një krim shtetëror. Ky krim shtetëror tregon qartë se në Shqipëri është instaluar një polici dhe prokurori politike dhe ekstraligjore, e cila shkel dhe dhunon të drejtat kushtetuese të qytetarëve shqiptarë sepse është vënë në shërbim të regjimit të Edi […]

Vazhdo të lexosh

Protesta/ Prova që Arta Marku u vu nën urdhrat e Edi Ramës

Qytetarët kuksianë sapo ishin larguar nga pika e shkatërruar e konçensionarit ditën e shtunë, kur Fatmir Xhafaj doli në një konferencë për të recituar të njëjtin refren që do të dëgjohej më pas edhe nga Edi Rama. Ministri foli për dhunë barbare ndaj “pronës së përbashkët”, për “elementë me të shkuar kriminale” dhe për “skenarë kriminalë”. Reagimi i qeverisë […]

Vazhdo të lexosh

Pse Prokuroria mbron njerëzit e Edi Ramës?

Partia Demokratike u është rikthyer dje akuzave të forta ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Pas daljes së detajeve të reja nga përgjimet e dosjes italiane për bandën e “Habilajve”, të njohur si kushërinj të ish-ministrit, selia blu kërkoi dje arrestimin e ish-ministrit. Nënkryetarit të Grupit Parlamentar të PD-së, Enkelejd Alibeaj iu referua dokumenteve italiane, […]

Vazhdo të lexosh

Njihuni me pasurinë marramendëse të deputetit të PS. Ja emri.

Alket Hyseni është vendosur në qendër të akuzave për tjetërsim pronash në bregdet ditët e fundit. Vetë ai dha një sqarim kontradiktor në lidhje me çështjen, teksa tha se nuk e njihte denoncuesen e tij Irini Bua, dhe nga ana tjetër pranoi se me të ishte përballur në disa procese gjyqësore. Po cila është pasuria […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Kur vendimi merret për vjehrrin e Edi Ramës, të vdekurit vijnë në gjykatë. Dokumenti

Gjykata e Apelit të Tiranës, i quan në mungesë të vdekurit, dhe merr vendim Kur vendimi merret për vjehrrin e Edi Ramës, të vdekurit vijnë në gjykatë Ndonëse të vdekur, ata konsiderohen të gjallë në Gjykatë, ku procesi gjyqsor, i konsideron në mungesë, pavarësisht se në dosjen ndodhen vendime dhe certifikata zyrtare të vdekjes së […]

Vazhdo të lexosh

“Basha nga Durrësi/ Bashkohemi në një aksion të madh opozitar që nis me protestën e 27 janarit

Lulzim Basha ftoi shqiptarët t’i bashkohen opozitës për të bërë të mundur me votë të lirë ndarjen e qeverisë nga krimi. Në takimin me demokratët e Durrësit, Basha tha se bashkimi është rruga e vetme për t’i dhënë fund pengmarrjes së Shqipërisë nga aleanca e Edi Ramës me krimin. “Bashkohemi në një aksion të madh […]

Vazhdo të lexosh

Basha/ Protesta deri në një qeveri antimafia

Lulzim Basha ka deklaruara ditën e sotme se opozita do të nisë protestat duke kërkuar largimin e Edi Ramës nga pushteti. Deklarata e Bashës ka ardhur pas takimeve me grupin parlamentar dhe krerët e degëve të PD-së, të zhvilluara ditën e sotme. Duke folur për mediat, Basha bëri thirrje që qytetarët ti bashkohen opozitës, pasi […]

Vazhdo të lexosh

Suprizon Xhelal Mziu/ Kolektorit të Kamzës do i vë emrin e Edi Ramës

I ftuar në emisionin Kolaudim në In Tv, kryetari i Bashkisë Kamëz zoti Xhelal Mziu, ka zbardhur dritë mbi këtë histori. Kryebashkiaku u shpreh në Kolaudim se qyteti i Kamzës deri në vitin 2009 ka qenë një qytet pa adresa.  Që pas këtij viti sipas kryebashkiakut qyteti i Kamzës ka qenë qyteti i parë në […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ ‘Nacionalizmi’ i Edi Ramës si shala e gomarit!

Pasi po perjeton mega skandalin qeveritar te shekullit,pasi u dekonspirua boterisht ne themelimin e narko-shtetit,Edi Rama i eshte qasur”nacionalizmit si varke qe mund te shpetoje atë nga mbytja e sigurt. Pasi ka flirtuar me parine e Serbise ky i paatdhe mendon te trulloje kombin me mbledhje reklamative plot lule e sllogane. Te besosh ne nacionalozem […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albina Deda Gjoci/ Policia e Edi Ramës në kërkim. Kriminelët ‘punojnë’ lirshëm në terren.

Ngihemi perdite te shokuar nga kronikat e zeza. Vrasje,grabitje e vjedhje ne ç’do cep te vendit diten me diell. Po shteti e policia qe “duam” ku eshte? Po ku mund te jene ministrat e kreu i tyre.Aty ku kullosin ujqer e çakej. Ndersa e gjithe kupola e policise sot eshte ne kerkim me flet-arreste te […]

Vazhdo të lexosh

Nga Guxim Alimani/ Foljes shqiptare po i zhduket koha e ardhëshme!

Dje dhe tani e kater vite propaganda e gjatoshit ja adreson drejtesise te gjitha fajet e zullumet e narkoqeverise.Natyrshem qe drejtesia e nje vendi ne tranzicion ka problem me drejtesine.Nje drejtesi e dominuar nga prokurore e gjygjtare te diktatures te pacipe moralisht e te mjerueshem profesionalist.Edi Rama realisht nuk ka probleme reale me kete korporate […]

Vazhdo të lexosh

Prokuroria i përgjigjet Ramës: E dinim që në fillim se do na sulmonit për Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda i është përgjigjur deklaratave të ditës së sotme të bëra nga kryeministri Edi Rama i cili e sulmoi institucionin e akuzës se nuk ka prova për Saimir Tahirin, por donin ta arrestonin dhe më pas të gjenin provat. Deklarata e plotë e Prokurorisë së Krimeve të Rënda: Prokuroria për Krime […]

Vazhdo të lexosh