Spiropali: Do padis PD për shpifje

Elisa Spiropali ka reaguar pas akuzave të PD se familja e saj ka përfituar përmes një skeme korrupsioni nga fondet publike 550 milionë lekë. Përmes një postimi në Facebook, Elisa Spiropali  ka hedhur poshtë akuzat dhe thotë se vëllai i saj nuk përfituar kurrë dhe asnjëherë asnjë kontratë apo fond publik. Ministrja shprehet se do të […]

Continue Reading

Shpifi ndaj Shkëlzen Berishës, Karaj kërkon të pajtohet.

Nuk ka pajtim mes djalit të ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha dhe Romeo Karajt, eksperti ligjor i OSHEE-së sa i takon çështjes CEZ. Ditën e sotme është zhvilluar gjyqi lidhur me padinë për shpifje që Shkëlzen Berisha kishte bërë për Karajn, ku ky i fundit akuzoi djalin e ish-kryeministrit Berisha se ka udhëtuar me Kastriot Ismilajn […]

Continue Reading