Nard Ndoka: LSI do dalë nga qeveria, Rama do qeverisë me zv/ministra

Keshtu shkruan deputeti Nard Ndoka, kreu i PDK-së ne nje status ne profilin e tij ne Facebook, i cili thekson me tej se “populli kur zhgenjehet, tradhtohet, lëndohet, të godet aq fort me votë sa, shuplakat do ti duken Rames, si gjethe kanabasi”. STATUSI I PLOTE I NARD NDOKES: Rama do mbesë si ‘peshku pa […]

Continue Reading

Ja audio ndërmjet Nar Kokës dhe policisë

Leonard Koka është shoqëruar sot në Policinë e Durrësit me akuzën për ‘kundërshtim të punonjësit të policisë’. Ai është mbajtur rreth 3 orë dhe më pas ka lënë Komisariatin për të pohuar në një prononcim për “BalkanWeb” dhënë gazetares Klodiana Lala se nuk ka pasur asnjë lloj kundërshtimi nga ana e tij. Këtë gjë e […]

Continue Reading

Rrëfimi i Nard Kokës: 7 orët e darkës Rama-Meta në Lalëz

“1 prilli” ka mbetur në memorien e afërt politike si simbol i koalicionit aktual “Rama-Meta”. 4 vite më parë, të dy krerët e PS-së dhe LSI-së shpallën aleancën paraelektorale në zgjedhjet e qershorit të po atij viti. Në fakt, aleanca u zyrtarizua më 3 prill, por më 1 prill Ilir Meta njoftoi kryeministrin Berisha se […]

Continue Reading

Nard Ndoka: Rama është i papërgjegjshëm dhe nuk shkulet vetë.

Ftesën e opozitës për dialog, Nard Ndoka, kreu i partisë Demokristiane e ka konsideruar si një  demagogji e maxhorancës. Sipas tij nuk është aspak një ftesë e sinqertë e cila është i diktuar më tepër nga Meta për një lëvizje formale. Gjatë një interviste dhënë dje për Report Tv, Ndoka është shprehur dje se nuk […]

Continue Reading

Nard Ndoka: Vettingu dhe demagogjitë e Edi Ramës

Vettingu dhe e vërteta nuk po takohen në politiken shqiptare, nuk u takuan në Kuvend, as në qeveri, as të ndërkombëtaret, as te tavolinat e vullnetarëve të Ramës! Çfarë e ka penguar Kryeministrin të vendosë drejtësi edhe pa vetting?! Kryeministri sot i ka të gjitha hapësirat ligjore dhe kushtetuese, të hetoje Ilir Beqën për koncesionet […]

Continue Reading

Ndoka Ramës: Burre shteti mbetesh edhe kur di te largohesh si burre!

Nard Ndoka, i cili është pjesë e partive opozitare shqiptare, ka sfiduar Kryeministrin Edi Rama në lidhje me protestën që është në ditën e dytë të saj. Kreu i PDK sfidon Ramën duke i thënë se burrë shteti mbetesh edhe kur di të tërhiqesh. Ja statusi i deputetit Nard Ndoka: Opozita e ngriti kauzen popullore dhe nderkombetare. […]

Continue Reading