Fino akuza qeverisë “Rama” për grantin gjerman në Qytetin Studenti

Deputeti socialist Bashkim Fino ka ngritur shqetësimin mbi këtë procedurë. Sipas tij përgjegjësinë duhet ta mbajë qeveria dhe jo ky komision, pasi në të duhen diskutuar vetëm huadhëniet. Komisioni parlamentar i Ligjeve ka diskutuar sot projektligjin për grantin shtesë prej 2.03 milionë euro të akorduar nga qeveria gjermane. Ky fond do të shërbejë për fazën […]

Continue Reading

Carlo Bolino turret kundër Ramës: Po na rjep me taksa. Këtë nuk e bëri as Berisha

Carlo Bolino, një botues që njihet si mbrojtës i qeverisë Rama, sot ka shpërthyer kundër qeverisë së tij dhe më konkretisht ndaj ministrisë së Kulturës. Sipas asaj që ai shkruan në gazetën e tij, “Shqiptarja.com” është marrë një vendim  “i fshehtë” gjatë muajit Gusht, kur të gjithë ishin me pushime, në favor të katër OJF-ve […]

Continue Reading

Kryemadhi/ Shqipëria po shkon drejt humbëtirës së pandalshme

Reagon, Monika Kryemadhi, pas publikimit të kabinetit të ri qeveritar. Kryemadhi, përmes postimit në Facebook, shprehet se kjo do të jetë një qeverisje e vjetër me vota të blera dhe do të hasë shumë shpejt në reagimin popullor me anë të protestave. Kryetarja e LSI akuzon se oligarkët morën në telefon gjithë portalet për të […]

Continue Reading

Nga Armand Shkullaku/ Manipulimi i qeverisë me rrezikun e rikthmit të vizave

Një raport i policisë dhe prokurorisë holandeze ka nxjerrë në pah edhe njëherë cektësinë e kulturës së manipulimit, me të cilën qeveria shqiptare është mësuar të përcjellë çdo kritikë apo fenomen negativ që lidhet me të. Ajo e ka trajtuar këtë raport serioz mbi krimin e organizuar shqiptar që vepron në Holandë, por rrënjët i […]

Continue Reading

Çmëndet portali i Ramës. Pamfleti: Skenari i Lulzim Bashës: 23 specialë-spiunë rusë të Krimesë për të destabilizuar vendin

Portali prane qeverise’ Pamfleti’ ka kohe qe ka filluat te ‘rrjedhi’ nga trute, por kesaj here ka kaluar çdo kufi te imagjinates. Ja se çfare shkruan ne nje editorial te sajin ne lidhje me destabilizmin qe Basha po pregatit i ndihmuar nga forcat speciale ruse. Inskenime te tilla dhe ëndrra me armiq, as enver hoxha […]

Continue Reading

Nard Ndoka: LSI do dalë nga qeveria, Rama do qeverisë me zv/ministra

Keshtu shkruan deputeti Nard Ndoka, kreu i PDK-së ne nje status ne profilin e tij ne Facebook, i cili thekson me tej se “populli kur zhgenjehet, tradhtohet, lëndohet, të godet aq fort me votë sa, shuplakat do ti duken Rames, si gjethe kanabasi”. STATUSI I PLOTE I NARD NDOKES: Rama do mbesë si ‘peshku pa […]

Continue Reading

Nga Bislim Ahmetaj: Nuk mund ta shantazhoni Myslim Murrizin.

Prej dy ditesh disa gazeta afer qeverise dhe po kaq televizione qe i jargaviten rilindjes, shumë rrjete sociale qe jane gati me dhane jeten dhe trupin per rilindjen dhe rilindasit po merren me nje ngjarje me se të rendomtë, më shumë se të zakonshme. Ngjarje të ngjashme me atë që I ndodhi Myslim Murrizit, njërit […]

Continue Reading

Pse Rama po sheh përditë ëndrra me 97-ën? Mos e ndill o “trim”, mos!

Rama gjithmonë e ka krahasuar qeverisjen e tij me atë të Berishës, duke e vënë në peshore se si ishim më Berishën dhe si Rama, sipas tij, po bën shtet. Ndërsa ditët ai nuk është mjaftuar vetëm më këtë krahasim, por ka shkuar edhe më tej, deri tek viti i largët 1997. Siç duket Rama po […]

Continue Reading

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti

Rruga Tiranë-Elbasan do të përfundojë brenda këtij viti”. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtori i Standardeve në ARRSH, Spartak Tarkaj, i cili pohoi në emisionin “Të bësh ekonomi” i Vjollca Kongjonit në “News24” se vonesa në zbatimin e projektit ka ardhur për shkak të rrëshqitjeve masive në Ibë. “Projekti në letër dhe ai i […]

Continue Reading

Monika sulmon Nikollën: Po cënove shpresat e një maturanti ke cënuar të ardhmen e vendit

Pas Ministrisë së Brendshme duket se radhën e ka Ministria e Arsimit për të marrë kritika të forta nga LSI, aleati i kryeministrit Edi Rama. Lëviza Rinore për Integrim zhvilloi një takim me maturantë të qytetit të Lezhës. Pjesë e këtij takimi ishte edhe deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi, e cila ka […]

Continue Reading

Pse sulmohet Ilir Meta për shkarkimet e ministrave nga Kryeministri?

Edi Rama largoi katër ministra të kabinetit dhe të katër ishin përfaqësues të PS. Edhe me parë kur LSI-ja ka kërkuar zëvëndësimin e ministrave të saj, përjashtuar Ylli Manjanin, kryeministri nuk ka kërkuar shpjegime, por ka zbatuar marrëveshjen mes PS-LSI. Ndryshimet në një kabinet qeveritar përherë marrin debate e hamëndje të ndryshme. Është normale në […]

Continue Reading

Trump gati të largojë spiunët e Obamës

Spiunët e Obamas, të infiltruar thellë në burokracinë federale janë të vendosur për shkatërrimin e Presidentin Trump. Është koha që administrata Trump të spastrohet nga këta sabotues. Në 1861, presidenti Abraham Lincoln ka krijuar të ashtuquajturin “ekip i rivalëve,” një kabinet kundërshtarësh që u krijua në primaret Republikane. Por ndërkohë që Linkoln përpiqej të unifikonte […]

Continue Reading

Basha: Ja 15 kriminelët e qeverisë Rama. Video

Lulzim Basha, kreu i opozitës, ka publikuar një video sot në rrjetet sociale, e cila shfaq listën e deputetëve të inkriminuar të mazhorancës, listën problematike që rezultoi pas hyrjes në fuqi të ligjit të dekriminalizimit. “Edi Rama erdhi në pushtet së bashku me krimin dhe po kërkon ta mbajë pushtetin së bashku me krimin,” është diçitura që Basha i ka […]

Continue Reading

Mediat Italiane për zhdukjen e mbetjeve: Në prapaskenë, skenari i tmerrshëm i përfshirjes së eko-mafias

Çështja e mbetjeve “çmendet” nëpër televizione e gazeta, ndërsa në parlament përplasjet për ligjin e importimit të mbetjeve, paraqitur nga  qeveria e pastaj bllokuar nga ndërhyrja e drejtuesve më të lartë të shtetit, bëhet  shkak për një përplasje epokale që nxjerr në pah, pa asnjë diskutim, përgjegjësitë e kryeministrit Edi Rama. Faktet janë bërë të […]

Continue Reading