VAJZA E ISH DEPUTETIT TË PS RRËFEN E TRAUMATIZUAR: POLICIA MË DREJTOI ARMËN MUA, MAMIT DHE VËLLEZËRVE 2-MUAJSH!

E traumatizuar dhe mes lotësh, Ambra Ndoka, vajza e ish-deputetit të PS Arben Ndoka ka rrëfyer momentin e arrestimit të të atit. Ambra, ka thënë për FaxNews se atë ditë policët i kanë drejtuar armën asaj, të ëmës dhe vëllezërve dy muajsh. “Atë ditë sapo ishim kthyer nga Italia dhe po shkonim te lokali ynë […]

Vazhdo të lexosh

E fundit/ Edhe Rama i përfshirë në përgjimet e dosjes ‘VOLVO 4’

Gazetari i kronikës ka publikuar një shenim në faqen e tij në facbook ku shpjegon detaje nga dosja e shumediskutuar 339. Sipas gazetarit Flamur Vezaj ne këtë dosje ka edhe pergjime ku është interceptuar Kryeministri Edi Rama dhe drejtues të tjerë të mazhorancës. KM Rama ne pergjimet e dosjes “VOLVO 4” Nga Flamur Vezaj Në rrjetin […]

Vazhdo të lexosh

Arben Ndoka kërcënon Ramën: Sa më shumë do të qëndrojë në burg…

Edi Rama, krahas opozitës që e akuzon përditë për lidhjet me krimin, do të duhet të përballet edhe me mesazhet publike që i vijnë nga të burgosurit, disa prej të cilëve edhe për përfshirje në organizata kriminale. Paraditen e së Martës, Altin Avdyli, i konsideruar si një ndër drejtuesve të bandës kriminale të Shijakut, deklaroi […]

Vazhdo të lexosh

Përfundon në pranga arbitri i futbollit, i lidhur me grupin e Avdylajve.

Ai është arbitri nga Lezha, Paulin Simoni. Paulin Simoni ka dalë në përgjimet e prokurorisë për rastin e ish-deputetit socialist Arben Noka dhe familjarëve të tij, të cilët akuzohen për tjetërsim pronash, falsifikim vulash e dokumentesh zyrtare. Pas seancës së Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e të arrestuarve në kuadrin e operacionit “Vol-Vo […]

Vazhdo të lexosh

Vritet vëllai i ish deputetit socialist/ Ja emri

Vëllai i ish-deputetit socialist, Arben Ndoka, u gjet pajetë në automjetin e tij në lagjen Nënë Tereza në Lezhë, dy muaj më parë ishte emëruar në postin e drejtorit të IKMT-së në Shkodër. Aleksandër Ndoka u gjet pa jetë i vrarë me armë zjarri në mjetin tip “Mitsubish”, me targa AA 382 SE. Aleksandër Ndoka […]

Vazhdo të lexosh

Ish deputeti i Ramës rreh punonjësin e tatimeve dhe e bën për spital/ Ja emri

Një ngjarje e rëndë raportohet këto minuta për newsbomb.al. Burime nga Partia Demokratike bëjnë me dije se ish-deputeti Arben Ndoka ka goditur në ambientet e punës një punonjës të Tatimeve në Lezhë. Ambulanca dhe policia kanë shkuar në vendin e ngjarjes, por sipas burimeve kjo e fundit po tenton ta mbajë të fshehur. Pritet që […]

Vazhdo të lexosh

Mësueset e Lezhës shpërndajnë fletëpalosje të Partisë Socialiste

Sali Berisha ka publikuar në Facebook denoncimin e një qytetari, që thotë se mësueset në qytetin e Lezhës shpërndajnë në rrugë fletëpalosje të Partisë Socialiste. Denoncimi në Facebook-un e ish-Kryeministrit Sali Berisha: Mesueset ne Banditistan shperndajne fletepalosjet e partise/shtet siçiliste. Lexoni mesazhin dhe shikoni foton e qytetarit dixhital! sb “Përshëndetje zoti Berisha! Mësueset e Lezhës […]

Vazhdo të lexosh