Lirohet nga burgu ish deputeti Mark Frroku

Gjykata e Fierit ka liruar ditën e sotme ish-deputetin Mark Frroku. Vendimi është bërë publik ditën e sotme. Frrokut i kishte mbetur edhe 1 vit burg, por gjykata ka vendosur ta pezullojë vendimin. Ndaj Frrokut është vendosur masa e sigurimit ‘detyrim paraqitje’. Mark Frroku ishte dënuar nga Gjykata e Tiranës me 7 vite e 5 […]

Vazhdo të lexosh

Dokumenti/ Ish-deputeti i Ramës dhe kreu i AMF-së punëson gruan si drejtoreshë

Nëpërmjet disa dokumenteve ekskluzive, Tpz.al zbardh një skemë fiktive të punësimeve në administratën shtetërore, ku të përfshirë janë familjarë të ish deputetit socialist Ervin Koçit, tashmë Drejtor i Përgjithshëm i Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare (AMF). Skandali implikon bashkëshorten e Ervin Koçit, Jonida Koçin, e cila mban pozicionin e Drejtores së Integrimit dhe Komunikimit në Autoritetin […]

Vazhdo të lexosh

Endrit Braimllari: Më shpejt merr informacion krimi i organizuar se Policia

Deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka ngritur sot në Komisionin e Sigurisë një shqetësim lidhje me besueshmërinë e ulët të policisë në vend. Braimllari i bëri këto komente pasi deklaroi se LSI e mbështet asistencën suedeze për projektligjin “për ratifikimin e Marrëveshjes ndërmjet Suedisë dhe Shqipërisë  për forcimin e policimit në komunitet” “Ajo që më […]

Vazhdo të lexosh

Deputeti italian kërkon hetim të qeverisë. Ku përfunduan 1300 kontenierët me lëndë kimike në Shqipëri?

“Pa dijeninë e askujt gjatë vitit 2016 ka ndodhur një trafik i frikshëm i plehrave ku është përfshirë vendi ynë (Italia shën. Redaksia) Shqipëria dhe Maqedonia, për një total prej 28.600 tonelatash mbetjesh që duket se janë të rrezikshme dhe që tani askush nuk e di se ku kanë përfunduar”. Fjalët janë të deputetit italian […]

Vazhdo të lexosh