Ambasada Amerikane në Tiranë, luan rolin edhe të Kinostudios së vidiove vizatimore

Nga Jakup Gjoca Ditët e fundit Ambasada e SHBA në Tiranë ka publikuar disa vidio vizatimore për Reformën në Drejtësi. Një gjetje që më shumë mund të zbavitë fëmijët parashkollorë, meqë tani kanë kohë ngaqë nuk janë në shkollë.Nuk e besoj se do këtë ndonjë diplomat Amerikan aty në atë Ambasadë që të vetbesojë se këto […]

Continue Reading

VIDEO MESAZHI/ Basha: Mirësevini sonte në bashkimin popullor në Tiranë! Asnjë hap pas!

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, para pak minutash, ka bërë një thirrje të fuqishme përmes rrjeteve sociale, për shqiptarët kudo që ndodhet, që në orën 19:00 të mblidhen në bashkimin popullor dhe qytetar në Tiranë. Në mesazhin e shoqëruar me videon e mëposhtme, Basha shprehet: “Bashkimi, pjesëmarrja dhe vendosmëria për ta çuar këtë betejë drejt […]

Continue Reading

LLESHAJ PËR DW: PUBLIKIMI I VIDEOS NË GAZETËN ‘BILD’ NUK PRISH IMAZHIN E SHQIPËRISË

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për publikimin e përgjimeve nga gazeta gjermane ‘Bild’ ditën e djeshme. Lleshaj në një intervistë për Deutsche Welle është shprehur se publikimi i përgjimeve nuk dëmton imazhin e Shqipërisë. “Unë nuk besoj se një publikim i tillë prish imazhin e Shqipërisë. Besoj se çështja duhet të merret me […]

Continue Reading

Rama: Përgjimi audio i vëllait të Xhafës është montazh.

“U them të gjithë atyre që unë mendoj shumë më ndryshe se ata, dhe pse pa dyshim e respektoj plotësisht shqetësimin e tyre që lidhet me bindjen legjitime tek shumë qytetarë të këtij vendi se drejtësia nuk mund të bëhet duke shkuar pas gjurmëve të njerëzve tanë, ndërkohë që ujqërve të pyllit të padrejtësive jo […]

Continue Reading

Kjo video e një hajduti që vjedh telefonin e një vajze po bëhet mjaft e famshme në internet.

Kjo është video e një hajduti që vjedh telefonin e një vajze po bëhet mjaft e famshme në internet. Kjo jo për shkak të mënyrës së vjedhjes por për shkak se e gjithë lagjia ka ndërhyrë për të ndalur hajdutin, duke e goditur atë me çka kishin. Njerëzit arritën të ndalnin hajdutin derisa mbërriti policia. […]

Continue Reading

Për ju skeptikët e protestës/ Shikoni këtë video për të kuptuar pse nuk duhet ndenjur në shtëpi më 27 Janar.

Për të gjithë ata që ende nuk e kanë vendosur të dalin në protestë nesër,  ju ftojmë vetëm që të shikoni videon e mëposhtme. Pasi të shihni këtë video, është në dorën tuaj nëse nesër me 27 janar 2018 duhet të dilni në protestë apo jo. Këta janë ata që qeverisin këtë vend.  

Continue Reading

Ja çfarë ndodh brenda fabrikës ku prodhohet paraja. Video

Bëhet fjalë për paranë, e cila zëvendësoi metodën e këmbimit nayral, ‘të mira materiale për të mira materiale’. Me siguri keni qenë kuriozë të dini se si prodhohet një letër me vlerë sic është paraja. Për të prodhuar paranë përdoret teknologji e sofistikuar. Në videon e mëposhtme do shihni për 15 minuta procesin e prodhimit të […]

Continue Reading

Basir Çollaku: Shërbimet e huaja filmuan Ramën dhe Tahirin në një takim kriminal

Gazetari Basir Çollaku thotë se ka fakte të tjera që pritet të publikohen shumë shpejt në media, duke mos përjashtuar filmimet. Gazetari tha se të regjistruar në video janë Edi Rama dhe Saimir Tahiri. “Në përpjekjen kur zoti Tahiri, në kulmin e debatit të avionëve tentoi të qëndronte në detyrë, ajo që e ktheu në […]

Continue Reading

Dalin pamje të tjera, 33 minutat e pritjes së policisë pas sulmit në Elbasan

 Deri tani kishim parë si policët u zgjatën pak në hyrjen e tregut Agro-Ushqimor, ku u fsheh makina e blinduar pas sulmit. Ndërsa në videon e plotë shihet se si nuk u bë asnjë përpjekje për të hyrë brenda në vendstrehimin e të dyshuarit për ngjarjen, Suel Çela. Policët qëndruan në pritje të forcave speciale […]

Continue Reading

Vasili: Së shpejti do mësoni gjëra të mëdha për llogari bankare e offshore, emrash të rëndësishëm

Petrit Vasili, ka mbajtur një fjalë të fortë mbrëmë në seancën maratonë të parlamentit, duke paralajmëruar zhvillime, për sa i përket zbulimit të pasurive të vëna me korrupsion nga shtetarë të lartë. Vasili tha se shërbimet partnere në javët në vazhdim do të prodhojnë lajme e ngjarje të mëdha në vendin tonë. Sipas tij shumë […]

Continue Reading

Publikohet video e sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë.

Në emisionin Opinion janë publikuar pamjet video të sulmit të një prej bandave të Elbasanit kundër policisë. Në pamje dallohet momenti kur makinat e policisë kanë qenë duke lëvizur kur mjeti i blindur futet në mes të tyre për të hyrë brenda në derën e tregut agro-ushqimor të qytetit. Ndërsa merr kthesën, mjeti zhvendos edhe […]

Continue Reading

Huliganët futen në fushën e lojës. VIDEO

Huliganët futen në fushën e lojës, hedhin fishekzjarre drejt tifozëve dhe rrahin lojtarët. Një kaos i vërtetë që rrallë herë shihet në një ndeshje futbolli por që bën për turp Gjermaninë. Federata pritet të marrë masa ndëshkuese për skuadrën vendase që është përgjegjëse për rendin dhe sigurinë në stadium.

Continue Reading

Kap burrin duke e tradhtuar, poston videon në Facebook. VIDEO

Tashmë është bere e udhës qe shume ndarje,bashkime te behen publike per njerezit ne rrjetet sociale,qofshin këto te njohur ose te panjohur por ky burre ka publikuar krejt dicka tjetër. Ajo ka kapur burrin e saj me nje njeri tjeter dhe te gjithe skenen nga fillimi ne fund e ka publikuar ne facebook duke bere […]

Continue Reading

Del video/ Ja si u dhunua simpatizanti i LSI-së ditën e votimit në Shëngjin

Publikohet videon e incidentit te ndodhur ditën e zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit në Shëngjin ku një simpatizant i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim u dhunua pranë një qendre votimi. Për këtë ngjarje policia dhe prokuroria ka shpallur në kërkim Samuel  Ndokën, Danjan Ndokën dhe Gentian Markun, të cilët ende janë në kërkim nga blutë. […]

Continue Reading

Tronditëse/ Makina merr përpara protestuesit. VIDEO

Një 20-vjeçar nga Ohajo në SHBA është nën akuzë për vrasje, pasi e përplasi makinën e tij me protestuesit anti-fashistë në Sharlotesvil të Virxhinias. James Alex Fields Jr. vrau një grua dhe plagosi 19 persona të tjerë. FBI-ja, Seksioni i të Drejtave Civile pranë Departamentit të Drejtësisë dhe Zyra e Prokurorit ka hapur një hetim […]

Continue Reading

Ben Blushi ia plas me video kundër Ramës/ Ja spoti i tij për zgjedhjet

Blushi u ka bërë thirrje shqiptarëve të mos e votojnë Edi Ramën, t’i thonë jo propagandës së tij për “bërjen shtet”. Kjo që ka bërë Rama në 4 vjet nuk është Shqipëria që duam, por Shqipëria që do Rilindja. “Shikojeni dhe shpërndajeni këtë spot qe dëshmon mjerimin, varfërinë, emigrimin, kanabizimin dhe lodhjen e një vendi […]

Continue Reading