Lajthit Ministrja e Arsimit/ Mësuesit e PS janë më të mirë se ata të PD.

Ka nisur senaca parlamentare e ditës së sotme me interpelancën urgjente të kërkuar nga deputetët e opozitës për rritjen e mesatares për pranim në universitet dhe për arsimin. Në seancën e fundit parlamentare për këtë sesion, ministrja e Arsimit Besa Shahini deklaroi se një pjesë e mësuesve nuk kanë nivelin e duhur arsimor dhe për këtë […]

Vazhdo të lexosh

Lindita Nikolla në konferencë të jashtëzakonshme. Dorëhiqet dhe merr përgjegjësitë për gjithçka

Brenda pak ditëve paralelisht me rezistencën e palëkundur të studentëve, Edi Rama, po lëshon me shpejtësi çdo gjë të mundshme që do ti kthente protestuesit në shtëpi dhe shkolla. Që ditën e parë të protestës ministria e Arsimit, Lindita e Nikolla, u vetë-ofrua për të dhënë dorëheqjen por Rama duke shpresuar se do ta zgjidhte […]

Vazhdo të lexosh

Nga Albana Vokshi/ Arsimi i Lartë në kaos total

MINISTRJA NIKOLLA SHKEL KUSHTETUTËN, REFUZON TË RAPORTOJË NË KOMISIONIN PARLAMENTAR!!! Ministrja e Arsimit refuzoi raportimin në Komisionin Parlamentar të Arsimit për të dhënë llogari pse po e mban peng zbatimin e Ligjit për Arsimin e Lartë. – Përplasje kompetencash që kanë cuar në mbyllje dyersh institucionesh e perplasje fizike. – Bllokim fondesh, kartash e kredi […]

Vazhdo të lexosh

Lindita Nikolla, regjistron mësuesit pa i pyetur si komisionerë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 18 Qershorit.

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një denoncim të një qytetari, sipas të cilit mësuesit në një nga shkollat e Kamzës, me urdhër të ministres së Arsimit Lindita Nikolla, pa u pyetur regjistrohen si komisionerë të Partisë Socialiste për zgjedhjet e 18 Qershorit. Në postimin e Berishës në “Facebook”, sipas qytetarit, ministrja Nikolla përfiton nga posti […]

Vazhdo të lexosh