Këshilltari i Merkel: Të mençurit e PS, marrëveshje me Bashën pa Kryeministrin

Intervista nga Basir Çollaku CDU-CSU kane ndalur disi euforine e Ramës kanë bërë vërejtje konkrete Gjykatat Kushtetuese dhe e Lartë, moskrijimi organizmave të drejtesisë nga reforma në drejtësi,  qëndrime shumë kritike? Henze: Në pikëpamjen e përgjithmshme, Kryeministri Rama është politikisht përgjegjës për shpërbërjen qendrore dhe primare  të demokracisë parlamentare para popullit shqiptar dhe Europës. Kjo […]

Continue Reading

Dokumenti/ Lindita Nikolla i paguan shkollën edhe Endri Fugës

Edhe Endri Fuga, këshilltari kryesor i Edi Ramës ka bërë shkollën me lekët e shtetit shqiptar. Është pikërisht Lindita Nikolla që ka firmosur vendimin që Fuga të bëjë 1 vit master në universitetin e Tufts. Ka qenë viti 2015-2016 koha kur Fuga ka përfituar nga lekët e shqiptarëve për tu shkolluar, duke mbajtur edhe detyrën […]

Continue Reading

Mustaf Lici akuzon gazetarin Hoxha si pjesë të bandës Bajri. VIDEO

Mustaf  Lici, Këshilltari i “Mendimit të Djathtë Liberal” në Këshillin Bashkiak të Shkodrës, ka reaguar në një deklaratë për mediat, në lidhje me deklaratat e gazetarit Artan Hoxha në adresë të familjes së tij. Mustaf  Lici akuzon gazetarin Hoxha si pjesë të bandës Bajri. Gazetari Hoxha thotë Lici një kriminel si Safet Bajri e ka […]

Continue Reading

Kreshnik Çollaku/ Për batakçinjtë e sotëm dhe bastardët e djeshëm.

Sot pergjate gjithe dites stafi propogandes se Bashkise Tirane ne koordinim me bidete mediatike te qeverise ka shperndare me kujdes ,dhe shperndare ne cdo tv copy paste, nje fake-news. Se bashku me aktin te vjellandjelles ku ministri i fundit i sigurimit te shtetit nderonte te burgosurin e madh te komunizmit,u kujdesen ne kontrast te shperndajne […]

Continue Reading

AKU: ‘Ruajtja e lëndëve të para ushqimore nga firma NERANXI realizon plotësisht sigurinë ushqimore të produktit’

Profesor. Dr Abdyl Sinani, keshilltar prane AKU: “Ruajtja e lëndëve të para ushqimore nga firma NERANXI realizon plotësisht sigurinë ushqimore të produktit”. Disa gazetarë apo individe që nuk e njohin fare teknologjine e ruajtjes së produkteve ushqimore, pa përgjegjësi sajojne lajme te cilat mepas botohen edhe ne media. E bëjnë në preteksin se mbrojnë konsumatorin!!!! […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima: PS-ja pa Ilir Metën shkon në humbje katastrofale

Koço Kokëdhima ka folur dje në një intervistë duke sqaruar se PS-ja po shkon në hunnerë dhe në katastrofë me këtë lidership që ka sot dhe sidomos prej Edi Ramës, i cili nuk pyet për asnjëri në selinë rozë, as për socialistët e thjeshtë, por vetëm për karrikën e tij. Ndër të tjera ish-deputeti i […]

Continue Reading

Manjani: Si i ka shndërruar Rama ministrat, në vartës të Endri Fugës

Në pjesën e dytë të intervistës dhënë për portalin “shuplaka.com”, ish ministri i Drejtësië Ylli Manjani zbulon, edhe mënyrën ushtarake sesi funksionon në qeverinë Rama, komunikimi i ministrave me publikun. Sipas tij, Rama ka shpikur një “Kod të Endri Fugës”, sipas të cilit ministrat mund të dalin në media vetëm kur u jep leje këshilltari […]

Continue Reading