Kokëdhima u bën thirrje partive parlamentare të opozitës, ta braktisin parlamentin

Koço Kokëdhima, si përfaqësues i partisë “Zgjidhja” në tryezën e opozitës së bashkuar ka bërë thirrje radikale, për rrëzimin e shumicës të dalë nga zgjedhjet e 25 Qershorit. Në fjalën e tij Kokëdhima ka theksuar, se tashmë ka fakte të mjaftueshme se krimi dhe droga ka blerë votat, me të cilat mburret e mban pushtetin, […]

Continue Reading

Kokëdhima akuzon Edi Ramën si politikani që po shndërrohet në “Sulltan” të Shqipërisë dhe si njeriun që po eliminon çdo qelizë të demokracisë në vend.

Koço Kokëdhima ka bërë dje sulmin më të ashpër politik ndaj Edi Ramës që nga koha që është angazhuar në politikë. Një sulm që nuk njihte kufinjtë e miqësisë së dikurshme. Nga qyteti i Korçës, ku ishte i pranishëm në një takim me anëtarë të lëvizjes “Zgjidhja”, Kokëdhima ka akuzuar Edi Ramën si politikanë që […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima: Do ta shkri Rilindjen e Ramës. Ai përçau PS

Nuk pret më ish-deputeti i PS, Koço Kokëdhima. Më në fund “Zgjidhja” do të kthehet në parti politike. Duke folur përpara anëtarëve të PS-së dhe mbështetësve të lëvizjes ‘Zgjidhja” në Lushnjë, drejtuesi i lëvizjes Koço Kokëdhima, u shpreh se Rama punoi deri në fund për përçarjen e PS-së dhe për likuidimin politik të Kokëdhimës dhe […]

Continue Reading

Kokëdhima: Rama më ftoi të bëhesha deputet Shkatërrova shumë punë të miat për këtë.

Koço Kokëdhima ka folur për raportet e tij me Fatos Nanon dhe Edi Ramën, duke u ndalur tek mbështetja që i ka ofruar këtij të fundit për të ardhur në krye të PS. Në emisionin “Të Paekspozuarit” të Ylli Rakipit në “News24”, Kokëdhima ka rrëfyer qëndrimin e tij ndaj kreut të PS Edi Rama për […]

Continue Reading

Përplasje fizike në Këshillin e Vlorës. Lëre votën se për të japim jetën! Video

Ka degraduar sot në përplasje fizike, mbledhja e këshillit të qarkut të Vlorës ku është miratuar shkarkimi i kryetarit të këtij këshilli Sidrit Danaj. Këshilltarët e LSI-së nuk e kanë votuar propozimin e PS-së, ndërkohë që vetë Danaj është acaruar me komisionin e votimit për shkak se ka kontestuar 3 vota si të pavlefshme. “Lër […]

Continue Reading

Drejt shkarkimit Kreu i Këshillit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danaj. Eshtë mbështetës i Kokëdhimës

Zyrtarë të qeverisë, deputetë dhe drejtues të PS-së në Vlorë janë mbledhur sot në qytetin bregdetar në përpjekjen për të shkarkuar nga detyra kryetarin e Këshillit të qarkut, Sadrit Danaj. Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, deputetët Edmond Leka dhe Andrea Marto si dhe drejtuesit e degës së PS-së në Vlorë janë përfshirë prej dy ditësh […]

Continue Reading

Basha takim me Koço Kokëdhimën tek Hotel Rogner

Lulzim Basha takohet sot me ish-deputetin socialist Koço Kokëdhima. Takimi njoftohet nga stafi i këtij të fundit. Mësohet se Basha e Kokëdhima do të takohen ambientet e Hotel Rogner, ndërsa ftohen mediat të jenë të pranishme. Që pas heqjes së mandatit të deputetit, Kokëdhima ka krijuar lëvizjen “Zgjidhja” dhe artikulon kritika të ashpra ndaj PS-së […]

Continue Reading

Kokëdhima kërcënon Ramën: Nëse nuk do të përfshijë njerëzit e tij në listat për deputetë, ai do të ndahet nga PS duke marrë me vete një pjesë të partisë.

Një nga zërat më të fortë të bashkimit të së majtës sot paralajmëron përçarjen e PS –së. Koço Kokëdhima kësaj radhe vjen  më kërcënues se kurrë dhe sipas tij “fatura” është e Ramës.  Në mesazhin e tij Kokëdhima ka qenë i qartë ndërkohë që shprehet se nëse nuk do të përfshijë njerëzit e tij në […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima sulmon ashpër Ramën dhe Asamblenë: Po përgatitet mega-vjedhja e zgjedhjeve

Koço Kokëdhima, i ka drejtuar një letër të hapur Asamblesë Socialiste që sot zhvillon mbledhjen e radhës. Kokëdhima u kërkon anëtarëve të kërkojnë demokratizimin e partisë dhe të mos lejojnë të përdoren nga Edi Rama si fasadë apo për “prerje kokash”, siç ka ndodhur në asamblenë e kaluar. Ai thotë se PS ndodhet brenda një […]

Continue Reading

Koço Kokëdhima: PS-ja pa Ilir Metën shkon në humbje katastrofale

Koço Kokëdhima ka folur dje në një intervistë duke sqaruar se PS-ja po shkon në hunnerë dhe në katastrofë me këtë lidership që ka sot dhe sidomos prej Edi Ramës, i cili nuk pyet për asnjëri në selinë rozë, as për socialistët e thjeshtë, por vetëm për karrikën e tij. Ndër të tjera ish-deputeti i […]

Continue Reading

E fundit/Koço Kokëdhima në zyrën e Ilir Metës.Takimi kokë më kokë

Ndërkohë që opozita vazhdon të qëndrojë stoike dhe e unifikuar në qëndrimet e saj, brenda kampit të majtë duket se ka zhvillime dhe “intriga” që zhvillohen me shpejtësi, orë pas ore. Paralelisht me Edi Ramën që duket se nën rrogoz po fut në lojë Ben Blushin “armik”, një tjetër ish-mik i tij po lëviz fortë […]

Continue Reading

Kokëdhima: PS të largojë nga Qeveria dhe Kuvendi mafien e kanabisit

Koço Kokëdhima ka reaguar pas raportit të Departamentit Amerikan të Shtetit për drogën, trafikun dhe pastrimin e parave. Kokëdhima shprehet se vetëm legalizimi dhe kontrolli i kanabisit mund t’a heq kultivimin e drogës nga duart e mafies. Ndërkohë, ai shton se PS-ja duhet të distancohet nga deputetët dhe zyrtarët që këto vite janë bërë pjesë […]

Continue Reading

Koço i lëshohet Gjinushit

Koço Kokëdhima, u takua dje me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Pas takimit që zgjati rreth 90 minuta, Kokëdhima deklaroi se mes tyre u bisedua rreth situatës politike në vend. I kontaktuar nga “Gazeta Shqiptare”, kreu socialdemokrat, Gjinushi tha se me ish-deputetin e PS-së kishte ndarë mendime rreth fushatës së zgjedhjeve, por edhe “rifitores […]

Continue Reading

Kokëdhima: Unë do të vazhdoj të vij në Asamblenë e PS-së. Mos Koço se do të thyej ndonjë krah.

Gjatë bashkëbisedimit me socialistët e Elbasanit iu riktheva shkarkimit tim nga Asambleja Kombëtare e PS-së më 23 dhjetor dhe iu drejtova publikisht të gjithë anëtarëve të Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste të Shqipërisë, se drejtuesit e asamblesë nuk më kanë vënë në dispozicion vendimin e shkarkimit, pavarësisht interesimit tim të vazhdueshëm. U kërkova atyre që […]

Continue Reading