Si heshtin për turpin e tyre akademikët!

Skandali i kthimit nga Edi Rama dhe Skënder Gjinushi i Akademisë së Shkencave në parti politike——————– Si heshtin për turpin e tyre akademikët! ——————–Megjithë deklarimet e pavërteta që ka bërë, sikurse dëshmon me fakte gazeta Panorama, personi i zgjedhur nëpërmjet një farse të paligjshme kryetar i Akademisë së Shkencave, Skënder Gjinushi, vazhdon:1. Të jetë kryetar […]

Vazhdo të lexosh

Kreu i PSD, Gjinushi ngre krye: Pazar i pisët Rama-Basha (Berisha), po shkatërrohet demokracia

Në një intervistë për “Koha Jonë” kreu i PSD-së Skënder Gjinushi sulmon ashpër marrëveshjen PS-PD, e cila nëse do të vazhdojë edhe pas zgjedhjeve, atëherë do kemi të bëjmë me një tentativë për të fshirë çdo krim politik që është bërë në të kaluarën, dhe siç thotë ai, kjo do të komprementonte edhe vetë reformën […]

Vazhdo të lexosh

Koço i lëshohet Gjinushit

Koço Kokëdhima, u takua dje me kryetarin e Partisë Socialdemokrate, Skënder Gjinushi. Pas takimit që zgjati rreth 90 minuta, Kokëdhima deklaroi se mes tyre u bisedua rreth situatës politike në vend. I kontaktuar nga “Gazeta Shqiptare”, kreu socialdemokrat, Gjinushi tha se me ish-deputetin e PS-së kishte ndarë mendime rreth fushatës së zgjedhjeve, por edhe “rifitores […]

Vazhdo të lexosh