Prokurori në zyrë Blendi Fevziut. Ja për çfarë bëhet fjalë

Opinion transmetoi në mënyrë ekskluzive momentin e përplasjes së makinës së zv/drejtorit të policisë nga një Audi i blinduar. Në përfundim të emisionit, dy oficerë të Policisë Gjyqësore erdhën në zyrat e televizionit për të sekuestruar pamjet filmike. Nga këto pamjet të filmuara me celular shkëpusim edhe bisedën mes drejtuesit të emisionit Blendi Fevziu dhe […]

Vazhdo të lexosh

Rama i shkon Metës në zyrë

Kryeministri Edi Rama i ka shkuar më në në fund në zyrë aleatit të tij në koalicion, Ilir Metës. Takimi ka nisur në Kryesinë e Kuvendit. Dy krerët e koalicionit qeverisës PS-LSI po takohen për të dytën herë brenda pak ditëve dhe vetëm një ditë pas replikave që kanë shkëmbyer në media lidhur me qeverinë […]

Vazhdo të lexosh

Luan Rama në Kuvend: Ku shkon droga e kapur?

Duke përsëritur shqetësimin e shprehur ne raportin e fundit te DASH për rritjen e kultivimit te marijuanës ne Shqiperi, Rama kërkoi një reagim ligjor nga maxhoranca dhe marrje përsipër të detyrimeve prej saj. Kjo është mënyra korrekte, tha ai, të ulim kokën dhe të marrim përsipër detyrimet, pasi ka përgjegjësi të papërmbushura, si nga Ministria […]

Vazhdo të lexosh