Si u manipuluan votat për shkarkimin e Danaj-t

Sadrit Danaj, ish-kryetar i Këshillit të Qarkut Vlorë, prezantoi dje përpara gazetarëve dokumentacionin e mbledhjes skandaloze të datës 11 prill, ku u kërkua jashtë rendit të ditës mocionin e besimit ndaj tij dhe procesin e manipuluar që e largoi nga detyra. Konferencën e shtypit me gazetarët Danaj e mbajti në selinë e lëvizjes ZGJIDHJA në […]

Continue Reading

Përplasje fizike në Këshillin e Vlorës. Lëre votën se për të japim jetën! Video

Ka degraduar sot në përplasje fizike, mbledhja e këshillit të qarkut të Vlorës ku është miratuar shkarkimi i kryetarit të këtij këshilli Sidrit Danaj. Këshilltarët e LSI-së nuk e kanë votuar propozimin e PS-së, ndërkohë që vetë Danaj është acaruar me komisionin e votimit për shkak se ka kontestuar 3 vota si të pavlefshme. “Lër […]

Continue Reading

Rama shkarkon kreun e qarkut Vlorë/ LSI dhe PDIU largohen nga Këshilli

Këshilltarët socialistë të qarkut Vlorë kanë shkarkuar më në fund kryetarin e Këshillit të Qarkut, Sadrit Danaj. As LSI-ja dhe as PDIU-ja nuk morën pjesë në votim. Zyrtarë të qeverisë, deputetë dhe drejtues të PS-së në Vlorë u mblodhën në qytetin bregdetar në përpjekjen për të shkarkuar nga detyra Danajn. Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, […]

Continue Reading

Drejt shkarkimit Kreu i Këshillit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danaj. Eshtë mbështetës i Kokëdhimës

Zyrtarë të qeverisë, deputetë dhe drejtues të PS-së në Vlorë janë mbledhur sot në qytetin bregdetar në përpjekjen për të shkarkuar nga detyra kryetarin e Këshillit të qarkut, Sadrit Danaj. Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, deputetët Edmond Leka dhe Andrea Marto si dhe drejtuesit e degës së PS-së në Vlorë janë përfshirë prej dy ditësh […]

Continue Reading