PD në Lushnje, shkarkon Murrizin si kryetar dege

Në mbledhjen e organizuar mesditën e së dielës në Lushnje ku ishte i pranishëm deputeti i qarkut Enkelejd Alibeaj dhe sekretari organizativ i PD, Sait Dollapi u mor vendimi për shkarkimin e Myslim Murrizit si kryetar i kësaj dege. Në mbledhje pati debate se si do të riorganizohet kjo degë e PD pas shkarkimit të […]

Continue Reading

Saimir Tahiri përjashtohet nga të gjitha funksionet në PS

Saimir Tahiri përjashtohet nga të gjitha funksionet në PS, përfshi edhe atë të kryetarit të PS për Tiranën. Tahiri nuk do të jetë deputet i Partisë Socialiste deri në përfundim të hetimeve për të. Këtë e ka thënë kryeministri Edi Rama në fund të mbledhjes së grupit parlamentar të PS. “Tahiri do të jetë një […]

Continue Reading

Klosi mbledh 61 kryetarët e bashkive. Penalizim për çdo biznes

Blendi Klosi ka shpallur  operacionin ” Tē pastrojmë Shqipërinë që duam”. Ai ka theksuar se do të ketë penalzimi për  çdo biznes që fiton duke gërryer mjedisin, hotelet, marketet, baret. “Penalizim për çdo biznes që fiton duke gërryer mjedisin, hotelet, marketet, baret, individët që e kanë deri më sot mjedisin si mallin pa zot, pronën […]

Continue Reading

Beniamin Bakalli shpall nga Spaçi, kandidaturën për kryetar të Legalitetit

Të dashur antikomunistë dhe të nderuar bashkëvuajtës. Është tepër e vështirë për mua të flas para jush të cilët e keni larë me lot e me gjak këtë tokë. Jemi mbledhur sot në një nga laboratorët më famëkeq të komunizmit në botë Ky është një vend absurd që vetëm komunizmi mund ta krijoj dhe vetëm […]

Continue Reading

Nga Bledi Kasmi/ Gramoz Ruci në krye të Kuvendit? Asgjë për tu habitur

Eshte vetem nje riciklim i krimeve te diktatures si kapje e shtetit dhe fundi i nje aksidenti ne demokraci qe nisi kater vite me pare. Shperblimi per ministrin e fundit te Sigurimit eshte nje vleresim per fijet qe ka luajtur dhe luan pergjate ketyre viteve me dosjet nga te gjitha anet politike. Mos harroni se […]

Continue Reading

Nga Arian Galdini/ Gara per Kryetar në PD, si zgjedhje mes bashkëqeverisjes me Ramën dhe Opozitarizmit!

Jam i vetmi, e këtë e them jo pa krenari, që kam shkruar e kam folur që në krye të herës kundër Dialogut shterpë Rama – Basha, e paskëtaj edhe kundër Marrëveshjes së 17 majit, që nuk mund të lindte asnjë fëmijë gjithashtu. Së paku nuk mund të lindte asgjë legjitime e aq më pak […]

Continue Reading

Nga Fatmir Ali Guda/ Demokratët presin të kenë një kryetar pa kushte dhe pa teka

Rezultati i humbjes së thelluar të PD më 25 Qërshor ka bërë të ndihet keq çdo demokrat, nga bulevardi “Dëshmorët e Kombit” e deri në skajin më të largët në Veri apo Jug të vendit. Dhe jo vetëm kaq, por ta ndjekin me shumë shqetësim polemikën e shpërthyer për njeriun që do i prijë opozitës […]

Continue Reading

Kryetar i Degës së PD në Britani, Naim Hasani ju bën thirrje gjithë demokratëve të vijnë të votojnë për PD. FOTO

Nga dita e hene kam kenaqesine te jem mes demokratëve të Shkodrës dhe Malësise se Madhe ne mbeshtetje te fushatës se kandidatëve për deputetë te Partise Demokratike, ne zgjedhjet parlamentare te 25 Qershorit. Entuziazem dhe mikpritje e shkelqyer ne çdo takim elektoral dhe vleresim e mbeshtetje per programin e PD dhe Republiken e Re. Ne […]

Continue Reading

Asnjehere nje President Amerikan nuk ka pritur një kryetar opozite në kulmin e fushatës. Thanks Mr. Trump

Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me presidentin e SHBA-së, Donald Trump. Është vetë Basha që e ka bërë publik takimin e zhvilluar në SHBA. “Takim i jashtëzakonshëm me Presidentin Donald Trump! Vizioni dhe kauza e tij janë frymëzim dhe inkurajim kolosal për lëvizjen tonë për një Republikë të qytetarëve, me ekonomi të fortë dhe […]

Continue Reading

Nga Nikollaq Neranxi/ Të protestojmë për krizën ekonomike dhe sociale, jo për krizen politike!

Për qepenat e bizneseve që mbyllen për ditë! Për taksat falimentuese! Për çmimin e lartë të energjisë! Për shërbimet e munguara dhe sigurinë e cënuar! Për kanabizimin e vendit dhe parate e drogës që krijojne biznese të reja dhe shkatërrojne ato që prej vitesh kanë respektuar rregullat e konkurrencës së ndershme te tregut! Për shkatërrimin […]

Continue Reading

Kryetarë treni, parukierë, shoferë, teknik pulti. Këta do të jenë deputetët e rinj/ Foto

Ja kush do jenë deputetët e rinj: monitorimi i Institutit të Studimeve Politike mbi CV e kandidateve: mungojnë akademiket apo rektoret, por ama ne lista mund te gjesh disa shoferë, me dallimin se ndonjë është shofer mauneje ndërkombëtare, gjen radiste, punonjës gjelbërimi, teknik pulti, shtëpiake, punonjës ne sallon bukurie, kandidate te shumte pa asnjë profesion […]

Continue Reading

Skandal/ 500 mijë euro për të blerë një parti opozitare për zgjedhje

Lulzim Basha, ka zbuluar një skandal të mazhorancës sot gjatë fjalës në çadrën e protestës: 500 mijë euro iu afruan një kryetari partie opozitare për t’u futur në zgjedhje, tha ai. Basha ka mbledhur qytetarët e Kavajës në çadrën e protestës.”Kavaja është shembulli ku krimi sundon një qytet e ku fasada mbulon varfërinë e thellë,” tha Basha në nisje të […]

Continue Reading

Drejt shkarkimit Kreu i Këshillit të Qarkut të Vlorës, Sadrit Danaj. Eshtë mbështetës i Kokëdhimës

Zyrtarë të qeverisë, deputetë dhe drejtues të PS-së në Vlorë janë mbledhur sot në qytetin bregdetar në përpjekjen për të shkarkuar nga detyra kryetarin e Këshillit të qarkut, Sadrit Danaj. Ministri i Energjetikës, Damian Gjiknuri, deputetët Edmond Leka dhe Andrea Marto si dhe drejtuesit e degës së PS-së në Vlorë janë përfshirë prej dy ditësh […]

Continue Reading

Nebil Çika, zgjidhet Kryetar i Shoqatës Antikomuniste e ish-të Përndjekurve Politikë

Shoqata Antikomuniste e ish-të Përndjekurve politik zgjodhi sot kryetarin e ri te saje Nebil Çika, pas dorëheqjes së Simon Mirakajt i cili është caktuar anëtar i autoritetit të hapjes së dosjeve. Strategjinë e tij në krye të këtij posti, Çika e bëri publik gjatë zgjedhjeve të zhvilluara në Kuvendin e shtatë. Nebil Çika: Ne sot […]

Continue Reading

Shkarkohet xhaxhai i Arben Nokës. Ishte Kryetar i Këshillit të bashkisë Lezhë

Gjokë Noka është shkarkuar me votat e këshilltarëve të dy palëve. Shkarkimi është bërë në mbledhjen e fundit të Këshillit, që ka emëruar edhe drejtuesin e ri që është Kristjan Gjidoda. Mbledhja mësohet se është drejtuar nga nënkryetari i qarkut. Pas këtij vendimi ka reaguar edhe Noka. “Mbledhja e zhvilluar është një celulë e paligjshme. […]

Continue Reading

Rama nuk lëshon Prengën. KQZ e nxjerr të pastër.

Përmes një konference për mediat zëdhënësja e KQZ-së, Drilona Hoxhaj, bëri me dije se 19 deputetë të parlamentit të Shqipërisë, kanë shënime dhe deklarime në vërtetimet e gjendjes gjyqësore, ndërsa pjesa tjetër janë të pastër. Ndërkohë sipas KQZ-së, edhe 11 kryebashkiakë nga 61, kanë probleme me ligjin. Deklarata e plotë e zëdhënëses së KQZ-së: Komisioni […]

Continue Reading

Osman Stafa: Zgjedhjet e Qershorit 2017-të ka plot gjasa te kenë fatin e zgjedhjeve te Qershorit 2015

Unë do të jem në protestë si 26 vjet më parë për; Shqiperinë time,për demokracinë dhe për PD-në. Qytetarët shqiptarë sot kanë zemërim,zhgenjim dhe pesimizëm . Do jem ne protestë se besoj te demokracia, sepse protesta dhe reagimi janë e drejta ime,e femijeve të mi dhe e bashkqytetareve. Do të reagoj për të tundur nga […]

Continue Reading