Nga Naim Hasani/ Refuzoni me përbuzje çdo përpjekje për të shitblerë vullnetin tuaj.

Të dashur bashkatdhetare kudo qe ndodheni! Diten e diel 25 Qershor, Shqipëria shkon ne zgjedhjet qe jane nder me te rendesishmet ne historine e pluralizmit politik. Deri tani kemi pare nje fushate e qete dhe e ekuilibruar. Shqiptarët kurrsesi nuk mund te jene indiferentë ndaj proceseve Demokratike dhe zgjedhjes se liderëve qe do të drejtojne […]

Vazhdo të lexosh

Kryetar i Degës së PD në Britani, Naim Hasani ju bën thirrje gjithë demokratëve të vijnë të votojnë për PD. FOTO

Nga dita e hene kam kenaqesine te jem mes demokratëve të Shkodrës dhe Malësise se Madhe ne mbeshtetje te fushatës se kandidatëve për deputetë te Partise Demokratike, ne zgjedhjet parlamentare te 25 Qershorit. Entuziazem dhe mikpritje e shkelqyer ne çdo takim elektoral dhe vleresim e mbeshtetje per programin e PD dhe Republiken e Re. Ne […]

Vazhdo të lexosh

Dega e Partisë Demokratike Londër përshëndet marrveshjen e arritur dhe i dërgon një mesazh Lulzim Bashës

Te dashur Miq, Shqiptarët pane shume qarte se si nje proteste paqesore, unike, demokratike dhe teresisht Europiane, nga nje çader simbol i qendreses popullore dhe shpirtit te pamposhtur te demokratëve, u kurorezua me marveshjen e oreve te para te dites se sotme Rama – Basha. Kjo eshte nje fitore e rendesishme e gjithe shqiptarëve por […]

Vazhdo të lexosh