Nga Kreshnik Osmani: Muaj te veshtire e presin Lindjen e Mesme

Muaj te veshtire e presin Lindjen e Mesme. Vite te veshtira i presin vendet e Gjirit, Iranin, Turqine. Vite te veshtira e presin boten. Trump kercenon aleatet Saudite se nuk ka me mbrojtje pa pagese. Kercenon Iranin per te rritur pazarin me vendet e Gjirit. Sauditet dergojne sinjale ne Kine dhe ne Moske per te […]

Continue Reading

Osman Stafa: Zgjedhjet e Qershorit 2017-të ka plot gjasa te kenë fatin e zgjedhjeve te Qershorit 2015

Unë do të jem në protestë si 26 vjet më parë për; Shqiperinë time,për demokracinë dhe për PD-në. Qytetarët shqiptarë sot kanë zemërim,zhgenjim dhe pesimizëm . Do jem ne protestë se besoj te demokracia, sepse protesta dhe reagimi janë e drejta ime,e femijeve të mi dhe e bashkqytetareve. Do të reagoj për të tundur nga […]

Continue Reading