Çollaku/ Jeruzalemi prova për të provuar Partneritetin Strategjik.

Prova nese per Tiranen Zyrtare,SHBA jane ose jo Partner Strategjik…eshte ceshtja e Jeruzalemit. Elementi thelbesor qe percakton partneritetin strategjik sipas cdo doktrine eshte “unifikimi ne qendrime nderkombetare”. Tirana Zyrtare eshte sot para kesaj prove.  Partneriteti Strategjik nese eshte,duhet provuar. Heshtja e Tiranes eshte hipokrite,njejte me strucin qe fsheh koken po harron bishtin. Koha eshte sot […]

Continue Reading

Protesta të mëdha në të gjithë botën myslimane: ‘Vdekje Amerikës!’ Video

Menjëherë pasi Donald Trump njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Demonstrata më të mëdha që janë mbajtur sot në të gjithë botën myslimane. Palestinezët ishin të parët që dolën në rrugë pas vendimit të Trumpit, një goditje fatale ndaj ambicieve të tyre për formimin e shtetit. Qindra të rinj të tërbuar po djegin goma […]

Continue Reading

Nga Kreshnik Osmani: Muaj te veshtire e presin Lindjen e Mesme

Muaj te veshtire e presin Lindjen e Mesme. Vite te veshtira i presin vendet e Gjirit, Iranin, Turqine. Vite te veshtira e presin boten. Trump kercenon aleatet Saudite se nuk ka me mbrojtje pa pagese. Kercenon Iranin per te rritur pazarin me vendet e Gjirit. Sauditet dergojne sinjale ne Kine dhe ne Moske per te […]

Continue Reading