Amerika zbarkon në Ballkan/ Pse Shqipëria e Edi Ramës po bojkotohet?!

Paralelisht me ndihmës sekretari amerikan të Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Vess Mitchell, që po viziton këto ditë të gjithë kryeqytet e rajonit përveç Tiranës, sot një tjetër zyrtar i lartë amerikan ka nisur një turne në Ballkan, duke anash kaluar Shqipërinë. Senatori Chris Murphy, anëtar i Nënkomisionit për Marrëdhënie me Evropën dhe Bashkëpunimin e […]

Vazhdo të lexosh

Protesta të mëdha në të gjithë botën myslimane: ‘Vdekje Amerikës!’ Video

Menjëherë pasi Donald Trump njohu zyrtarisht Jerusalemin si kryeqytetin e Izraelit. Demonstrata më të mëdha që janë mbajtur sot në të gjithë botën myslimane. Palestinezët ishin të parët që dolën në rrugë pas vendimit të Trumpit, një goditje fatale ndaj ambicieve të tyre për formimin e shtetit. Qindra të rinj të tërbuar po djegin goma […]

Vazhdo të lexosh

Sot shqiptarët me sytë nga Amerika për…t’ja mbathur nga ky vend/ Ja si mund ta dini nëse keni fituar llotarinë

Duke nisur nga dita e nesërme, 2 maj 2017 të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV-2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë përzgjedhur fitues. Ambasada Amerikane njofton se për ata që kanë aplikuar për Programin e Lotarisë DV-2018, njoftimi zyrtar i përzgjedhjes do të kryhet drejtpërdrejt nga vetë qytetarët përmes […]

Vazhdo të lexosh

Tjetër mbështetje nga Amerika për protestën

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka ardhur reagimi për protestën e opozitës që po zhvillohet prej 5 ditësh në çadrën përballë godinës së Kryeministrisë. Përfaqësuesi i shtetit të Teksasit John Cyrier i ka dërguar një letër kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha, të cilin e ka mbështetur në kauzën që ka ngritur. Në letrën […]

Vazhdo të lexosh