Kim Jong nuk ndalet: Nxjerr raketat ndërkontinentale në bregdet/ Video

Koreja e Veriut ka ‘lëvizur një raketë balistike ndërkontinentale në bregdetin e saj’ mes paralajmërimeve nga SHBA-ja se Kim Jong-un po ‘përgjërohet për luftë’. Pheniani filloi të lëvizte një raketë drejt bregut perëndimor të vendit, duke përdorur errësirën për të shmangur mbikëqyrjen, pohojnë mediat e Koresë së Jugut. Mes tensioneve të larta në gadishullin Korean, […]

Vazhdo të lexosh

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit, disa momente pasi vendi mbylli kufiri jugor me Egjiptin nga frika e një sulmi të afërt. Lajmi është bërë i ditur nga ushtria izraelite, duke njoftuar se raketa goditi një serë në një komunitet jugor izraelit në afërsi të kufijve të Egjiptit […]

Vazhdo të lexosh

Donald Trump konfirmoi sot në mbrëmje angazhimin e plotë të SHBA-së për sigurinë e Japonisë dhe Koresë së Jugut

Presidenti amerikan, Donald Trump konfirmoi sot në mbrëmje angazhimin e plotë të SHBA-së për sigurinë e Japonisë dhe Koresë së Jugut,pasi Kim Jong-un leshoi 4 raketa drejt Japonisë k “Presidenti Trump insistoi për angazhimin e plotë të SHBA-së në krahë të Japonisë dhe Koresë së Jugut përballë kërcënimit serioz nga Koreja e Veriut”, theksohet në […]

Vazhdo të lexosh