Nga Sokol Gjoni/ Në turin e takimeve me militantët e tyre anëkënd Shqipërisë, vërehet dukshëm zhgënjimi dhe braktisja që qytetarët shqiptarë i kanë rezervuar kësaj kllounade politike.

Kur kanë mbetur dhe 5 ditë për të shpalosur programet dhe alternativat e tyre,  subjektet politike garuese për zgjedhjet e datës 25 qershor 2017, duket se përtej aftësive teatralizuese dhe retorikës së absurdit, nuk ja kanë arritur qëllimit të afirmimit të një fushate evrponiazuese dhe civilizuese, ku në thelb, duhej të ishte qytetari shqiptar me […]

Continue Reading

Ambasada Shqiptare në Greqi kthehet në celulë partiake të PS duke bërë fushatë

Sipas nje emigranti qe ndodhet ne Athine dhe i cili ka shkuar per punet e tij ne ambasaden tone ne Athine, gjendja ne kete ambasade eshte skandaloze. Askush nuk te pret apo te sqaroje per problemin tend. Me qindra emrigrante nuk arrijne te marrin sherbimin e duhur nga kjo ambasade pasi sipas tyre e gjithe […]

Continue Reading

Një tjetër sherr ka ndodhur në Akërni të Vlorës mes militantëve të PS-së dhe LSI-së

Përleshjet mes militantëve të PS-së dhe LSI-së duket se janë duke u kthyer në të përditshme. Pas asaj të ndodhur në Kuçovë, një tjetër sherr ka ndodhur në Akërni të Vlorës. Këtë herë ka qenë ministri Damian Gjiknuri që ka nxitur sherrin mes militantëve. Ai ka bërë thirrje që asnjë votë të mos shkojë për […]

Continue Reading

Sherr me grushta dhe shkelma mes militantëve të PS dhe LSI. Goditet dhe daja i ministres së Ramës. Video

Plas ne Kuçove. Dje mbasdite, daja i kandidates socialiste për deputete në qarkun e Beratit, Ermonela Felaj, është goditur mëngjesin e sotëm në Kuçovë. Një video e sherrit është publikuar në media ku shihet një person që goditet me shqem dhe shtrihet në tokë. Aty mblidhen njerëz që tentojnë të ndajë personat e përfshirë në […]

Continue Reading

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit, disa momente pasi vendi mbylli kufiri jugor me Egjiptin nga frika e një sulmi të afërt. Lajmi është bërë i ditur nga ushtria izraelite, duke njoftuar se raketa goditi një serë në një komunitet jugor izraelit në afërsi të kufijve të Egjiptit […]

Continue Reading