Partia Demokratike dega 7 në Tiranë, me anë të një reagimi hedh poshtë lajmet e përhapura në media, se anëtarësia e PD-së në këtë degë ka kërkuar shkarkimin e Bashës.

Partia Demokratike dega 7 në Tiranë, me anë të një reagimi hedh poshtë lajmet e përhapura në media, se anëtarësia e PD-së në këtë degë ka kërkuar shkarkimin e Bashës. PD-ja sqaron se këto deklarata bëhen nga eksponentë jashtë PD-së dhe shton se këto janë lojëra të Kryeministrit Rama në mediat e tij. Reagimi i […]

Vazhdo të lexosh

Drejtori i Burgjeve shkarkon personin që ka qënë më aktivi kundra qeverisë së Ramës/ Ja kush është ai.

Shkarkohet nga detyra Elio Laze. Drejtori teknik i Përgjithshëm i Burgjeve Arjan Hoxha shkarkon këtë të hënë Elio Lazen, me detyrë inspektor i Ligjit dhe Sigurisë në Burgje në këtë drejtori. Laze, i njohur për reagimet publike kundër fenomeneve sociale por edhe për sulmet ndaj qeverisë dhe specifikisht ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit Saimir […]

Vazhdo të lexosh

Basha shpërthen kundra mediave/ Si nuk keni turp, bllokoni zërin qytetar dhe jepni tallavatë e Edi Ramës

Luzlim Basha duke folur në ‘cadrën e lirisë’ përballë qytetarëve ka vendosur që sot të sulmojë mediat që sipas tij, nuk transmetojnë zërin e qytetarëve, por merren me tallavatë e Edi Ramës. Basha ka bërë thirrje që të bojkotohen ekranet që kontrollohen nga Edi Rama dhe sofra e oligarkëve të republikës së vjetër. “Ndiqni zërin […]

Vazhdo të lexosh

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit

Militantët e nje grupi terrorist në gadishullin e Sinait kanë gjuajtur një raketë drejt Izraelit, disa momente pasi vendi mbylli kufiri jugor me Egjiptin nga frika e një sulmi të afërt. Lajmi është bërë i ditur nga ushtria izraelite, duke njoftuar se raketa goditi një serë në një komunitet jugor izraelit në afërsi të kufijve të Egjiptit […]

Vazhdo të lexosh

Rex Tillerson mbledh Koalicionin Global anti-ISIS

Sekretari amerikan i Shtetit,, Rex Tilllerson, ka mbledhur në Uashington D.C., ministrat e Koalicionit Global anti-ISIS; ndër ta është edhe ministri i Jashtëm i Shqipërisë Ditmir Bushati.  Takimi do të mbahet nga 20 deri më 22 mars. Ministria e Jashtme ka njoftuar se në fokus të vizitës së ministrit Bushati do të jenë marrrëdhëniet dypalëshe, lufta […]

Vazhdo të lexosh