VIDEO/ Meta, Lu e Mediu kërcejnë me” BAFTJARIN”

Mbrëmja e djeshme ka qenë e hareshme për ambasadorin Donald Lu dhe politikanë shqiptarë. Të mbledhur në një darkë në kuadër të një takimi për fqinjësinë e mirë, presidenti Ilir Meta, Ambasadori Donald Lu, kreu i Republikanëve Fatmir Mediu, e politikanë të tjerë janë bashkuar në një valle me motive shqiptare. Nën tingujt e këngës […]

Continue Reading

Këshilltari i Trump në fushatën e PD në Fier/ Foto+Video

Me ftesë të republikanit Fatmir Mediu, ish-kongresmeni amerikan u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë për Partinë Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit dhe që vendi të ketë Kryeministër Lulzim Bashën. Ai përmendi edhe samitin e NATO që u mbajt pak ditë më parë në Bruksel, ku ndodhej edhe Kryeministri Edi Rama si përfaqësues […]

Continue Reading

Ç’po ndodh? Të gjithë po falen tek zyra e Berishës

Burime nga zyra e BE-së në Aba Center janë shprehur se kreu i Kuvendit dhe Ilir Meta është duke zhvilluar një takim me ish-kryeministrin Sali Berisha. Takimi është mbajtur në zyrën ish-kryeministrit. Burime thanë se biseda mes presidenti të ri dhe Berishës ka zgjatur 30 minuta dhe është diskutuar për situatën politike në vend. Pas […]

Continue Reading

Zbulohet kush do ta shoqerojë Bashën në takimin me Zv.ndihmëssekretarin amerikan, Hoyt Brian Yee

Zv.ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Hoyt Brian Yee, po zhvillon një vizitë zyrtare në Tiranë për një përpjekje të fundit për të arritur një marrëveshje politike mes maxhorancës dhe opozitës për zgjedhjet e qershorit. Sipas axhendës, zyrtari i larte amerikan zhvilloi takim me Ramën për të diskutuar lidhur me plotësimin e kushteve të opozitës dhe futjen […]

Continue Reading

Fatmir Mediu takohet me keshilltaren e Nën/sekretarit për Sigurinë

Demokracine dhe te drejtat e njeriut ne Departamentit e Shtetit Pam Pryor dhe me keshilltarin ne Shtepine e Bardhe per Departamentin e Shtetit Mathew Mowers. Ne kete takim z Mediu theksoj se opozita eshte e vendosur ne rrugen e saj per te garantuar zgjedhje te lira dhe te ndershme. Ne Shqiperi duhet te vendosin qytetaret […]

Continue Reading

Ja kush është zyrtari i BE-së, që u ofroi vjedhjen e votave të PD-së, aleatëve të saj.

Kryetari i një partie të vjetër parlamentare në vend, PBDNJ, Vangjel Dule dje dekonspiroi një fakt tronditës, që ka të bëjë me rolin e diplomatëve të huaj në vendin tonë. Sipas Dules një diplomat i rëndësishëm, edhe në prani të 4-5 aleatëve të tjerë të Partisë Demokratike, u ka bërë atyre një ofertë të pistë, […]

Continue Reading

Tjetër mbështetje për Bashën dhe protestën nga Amerika.

Kreut të PD-së, Lulzim Basha i vjen një tjetër mesazh nga Amerika, në mbështetje të protestës për zgjedhje të lira e të ndershme. Ka qenë kreu i PR-së, Fatmir Mediu që ka postuar mesazhin mbështetës në profilin e tij në FB; një letër drejtuar kryetarit të PD-së, z. Lulzim Basha, ku inkurajohet qëndresa për garantimin e zgjedhjeve të […]

Continue Reading

Mediu dhe Duka: Thirrje PD-së për protesta të qëndrueshme

Aleatët e PD-së thanë se situata është shumë e rënduar në gjithë aspektet, ndaj vendi ka nevojë për një protestë të qëndrueshme deri në arritjen e qëllimit. Mediu dhe Duka thonë se kjo duhet të jetë një protestë, ku zëri qytetar të vendosë mbi krimin e korrupsionin, të ngrihen për ekonominë e tyre e për […]

Continue Reading