Terroristi shqiptar Lavdrim Muhaxheri kërcënon Shqipërinë/ Sulme me thika dhe makina bombë

Shqiptari nga Kaçaniku i Kosovës, Lavdrim Muhaxheri një eksponent i njohur i ISIS dhe ekzekutues barbar i shumë personave në Siri, ka lëshuar një kërcënim të fortë për sulme me thika dhe makina bombë në Shqipëri. Gazeta “Dita” publikon komunikimet disa javore përmes rrjeteve sociale që gazetari Muhamed Veliu ka zhvilluar me një përfaqësues shqiptar […]

Continue Reading

Bomba dhe shpërthime, ja pamjet se lufta e madhe ka filluar

Pak ditë pas paradës ushtarake të Koresë së Veriut, SHBA-ja është përgjigjur me një stërvitje masive ushtarake, shumë pranë brigjeve të saj. Forcat e Koresë së Jugut dhe Marina amerikane kanë nisur ushtrimet për të testuar raketat dhe mjetet e tjera ushtarake. Mëngjesin e sotëm janë filmuar shpërthime masive dhe bomba te fuqishme nga të […]

Continue Reading