Policja rrugore dhe gardisti bëjnë thirrje për të votuar PS-në/ Foto

Thirrjet për nxitje politike janë të ndaluara me ligj për çdo punonjës me uniformë policie apo ushtarake në Shqipëri. Por pavarësisht kësaj, një efektive e policisë rrugore dhe një punonjës i gardës së republikës së Shqipërisë, u bëjnë thirrje qytetarëve shqiptarë që të votojnë një subjekt politik ditën e zgjedhjeve. Ja statusi ne Facebook nga […]

Vazhdo të lexosh

Kryetar i Degës së PD në Britani, Naim Hasani ju bën thirrje gjithë demokratëve të vijnë të votojnë për PD. FOTO

Nga dita e hene kam kenaqesine te jem mes demokratëve të Shkodrës dhe Malësise se Madhe ne mbeshtetje te fushatës se kandidatëve për deputetë te Partise Demokratike, ne zgjedhjet parlamentare te 25 Qershorit. Entuziazem dhe mikpritje e shkelqyer ne çdo takim elektoral dhe vleresim e mbeshtetje per programin e PD dhe Republiken e Re. Ne […]

Vazhdo të lexosh

Kryemadhi/ Kjo dhunë ndaj grave dhe simpatizantëve të LSI-së frymëzohet e gjitha nga kreu i qeverisë.

Kryemadhi i ka bërë sërish thirrje Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çakos, që do të përgjigjet për të gjitha ato që ka kurdisur. Ja postimi i Kryemadhit në Facebook: Të gjitha rastet e dhunës ndaj militantëve të LSI janë të shëmtuara, të dënueshme dhe të paprecedentë. Por rasti i dhunimit të dy grave në […]

Vazhdo të lexosh

Rama tërhiqet e kërkon falje që kërkoi policinë të bënte fushatë për PS

Edi Rama është tërhequr sot duke kërkuar ndjesë nga thirrja që i drejtoi papritur edhe Policisë së Shtetit për të bërë fushatë për Partinë Socialiste, thirrja që krijoi tension në politikë. “Ndjesë për zhurmën e krijuar nga thirrja ime për punonjësit e Policisë! – shkruan Rama sot në Fb. – S’ishte aspak qëllimi im ç’ka thonë keqdashësit,por […]

Vazhdo të lexosh

Dega 7 e PD-së Tiranë, thirrje për rezistencë. Nga ky bashkim i madh kanë frikë vetëm ata që duan ti mbajnë shqiptarët te nënshtruar/ Foto

Protesta e opozitës është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Në të po marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore. Nga ky bashkim i madh kane […]

Vazhdo të lexosh