Aktualitet

Dega 7 e PD-së Tiranë, thirrje për rezistencë. Nga ky bashkim i madh kanë frikë vetëm ata që duan ti mbajnë shqiptarët te nënshtruar/ Foto

Protesta e opozitës është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Në të po marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore.
Nga ky bashkim i madh kane frike vetem ata qe duan ti mbajne shqiptaret te nenshtruar. Ndaj kane filluar te shpifin e të gënjejne për protestën.
Mos i besoni tamtamet e qeverisë, mos i besoni ata që kanë katër vjet që ju gënjejnë për punësimin, për shëndetësinë falas, për mirëqenien tuaj.
Ejani në protestë bashkë me familjarët tuaj, siç do bëjmë të gjithë.

Ejani te gjithe tek çadra e lirise!

Forca jonë nuk është dhuna, por bashkimi, kurajo dhe ëndrrat që kemi për të ardhmen.

Dega nr 7 iu bën thirrje te gjithe njerezve te bashkohen rreth te drejtes se tyre per te jetuar pa droge, krim dhe prostitucion. Parlamenti i shqiptareve tani eshte çadra e lirise dhe jo e banditeve te liçensuar nga Rama.

Koha e tyre eshte drejt fikjes. Frika i ka mberthyer per gryke ashtu si varferia kete popull.

Ejani te gjithe atje ku therret e ardhmja e femijeve tuaj sot, pasi neser do jete shume vone!

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

 

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

 

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Lefter Geshtenja

Fotografia e Sokrat Turtulli

Total 5 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?