Goditja e arbitrit, të arrestuar edhe ata që po ndalnin dhunën

Drejtuesit e klubit të Kamzës do të dalin sot përpara gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë, pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrit në ndeshjen e ditës së dielë kundër Laçit. Prokuroria e Tiranës ende nuk i ka marrë provat filmike, edhe pse ato janë shfaqur gjerësisht në media dhe në rrjetet sociale. Ndërkohë, […]

Continue Reading

Vokshi në Në Forumin e Grave të PPE: Dhuna kundër grave dhe të miturve në Tiranë, një skandal i korrupsionit shtetëror, që kushton 40 milion euro

Në Forumin e Grave të PPE: Dhuna kundër grave dhe të miturve në Tiranë, një skandal i korrupsionit shtetëror, që kushton 40 milion euro Në Forumin e Grave të Partisë Popullore Europiane, të zhvilluar në Ljubjanë, percolla shqetësimin se vendosja e një regjimi autokratik në Tiranë ka thelluar edhe dhunën ndaj grave dhe cënimin flagrant […]

Continue Reading

Basha u përgjigjet kritikëve: Ramën e rrëzon e vërteta, jo dhuna

Lulzim Basha u ka dhënë një përgjigje të gjithë kritikëve të tij, të cilët kërkonin që protesta e djeshme të kalonte në dhunë. Me një status në Facebook, Basha shkruan se ‘Edi Ramën dhe Fatmir Xhafajn i rrëzon e vërteta dhe jo dhuna. Dhuna nuk është zgjidhja, e vërteta është zgjidhja’. Ja çfarë shkruan Lulzim […]

Continue Reading

Kryemadhi/ Kjo dhunë ndaj grave dhe simpatizantëve të LSI-së frymëzohet e gjitha nga kreu i qeverisë.

Kryemadhi i ka bërë sërish thirrje Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Haki Çakos, që do të përgjigjet për të gjitha ato që ka kurdisur. Ja postimi i Kryemadhit në Facebook: Të gjitha rastet e dhunës ndaj militantëve të LSI janë të shëmtuara, të dënueshme dhe të paprecedentë. Por rasti i dhunimit të dy grave në […]

Continue Reading

Nga Artan Fuga: Filloi dhuna elektorale në arsim!

Më datën 22 prill, një ditë pushimi, ministrja e arsimit dhe sportit zonja Lindita Nikolla, mblodhi mësuesit në pallatin e kongreseve dhe paraqiti sipas saj bilancin e këtij katërvjeçari në arsim. A mendon njeri se mund të kishte ndonjë mësues apo mësuese që mund të thoshte “nuk vij” në takimin zyrtar të organizuar nga zonja […]

Continue Reading

Basha: Forca jonë nuk është dhuna, por bashkimi

Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do të marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore. Nga ky bashkim i madh kane […]

Continue Reading