Ben Blushi shpall kandidatët për deputet për zgjedhjet/ Ja emrat e tyre

LIBRA e Ben Blushit ka zbardhur këtë të shtunë emrat e 190 kandidateve që do të përfshihen në listat shumemërore për zgjedhjet e 18 qershorit. Në një njoftim të saj LIBRA falenderon te gjithe aplikuesit e deritanishem madje shton se pret te tjere deri me 20 prill. “Sot Bërthama LIBRA mori në shqyrtim emrat e […]

Continue Reading

Basha: Forca jonë nuk është dhuna, por bashkimi

Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësise, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do të marrin pjesë të gjithë qytetarët, gra, burra, të reja, të rinj, pensionistë, familjarë, studente, gjimnaziste dhe intelektuale, njerez te artit, kultures e sportit, te papune e sipermarres, fermere dhe punetore. Nga ky bashkim i madh kane […]

Continue Reading

Ja çfarë u ndodh femrave nëse pijnë më shumë se 3 kafe në ditë

Shumica e njerëzve konsumojnë kafe çdo ditë dhe kjo e bën kafen pijen e dytë më të njohur në botë, menjëherë pas ujit. Por, femrat duhet të kenë kujdes të shtuar sa i përket konsumimit të kafesë, pasi që studimet e fundit kanë zbuluar se konsumimi i më shumë se tri kafeve në ditë, e […]

Continue Reading

E bija e Azemit në listë për deputete. Eshtë shumë pak për gjakun e Azemit.

Rudina Hajdari, e bija e liderit të Lëvizjes Stundentorë të vitit 90, dëshiron të kandidojë për deputete e PD-së në Tropojë. Në daljen e parë televizive e ftuar ekskluzive në emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku, Rudina Hajdari tha: Tropoja është vendlidnja ime dhe nëse më propozohet për të qenë deputete atje do […]

Continue Reading

Artan Fuga: Populli në shesh! Flutura Açka: 10 arsye pse protestoj! Po vetë a do vijnë në protestë?!

Gëzojuni o ju që e plotësuat kontratën me popullin! Hidhërojuni o ju që i kthyet krahët popullit!” me këtë thirrje publike, profesor Artan Fuga iu bashkua protestës së 18 shkurt të Partisë Demokratike. Qëndrimin e tij pro daljes në shesh, Fuga e nis me nje mesazh, për mediat që përhapin panik. “Ve re në disa […]

Continue Reading

Fytyra e mosmirnjohësit. Po me Ramën pse bashkpunon?

Në një intervitë në “Vila 24” ka folur ish-presidenti Bamir Topi, ku ka përjashtuar çdo mundësi për të bashkëpunuar me Sali Berishën. Gjatë intervistës ai u ndal në ditët kur ndodhi ndarja me Partinë Demokratike duke theksuar që çarja mes tyre ska ndodhur për arsye personale por për arsye shtetërore. Përse u prishët me Partinë Demokratike? […]

Continue Reading

Si të kurohemi me kura popullore ndaj infeskioneve vaginale.

Pothuajse të gjitha femrat janë përballur qoftë dhe një herë me simptomat e infeksionit vaginal. Përveç trajtimeve mjekësore, ka dhe shumë kura popullore që funksionojnë njëlloj, pra, luftojnë infeksionet në mënyra natyrale dhe brenda një periudhe të shkurtër kohore. Çaj rozmarine Çaji i rozmarinës është shumë i dobishëm për trajtimin e kruarjeve dhe djegieve vaginale. […]

Continue Reading