SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ndahet nga jeta këngëtari i mirënjohur shqiptar Françesk Radi

Ka ndërruar jetë në spital këngëtari i mirënjohur shqiptar, Françesk Radi.

Ky i fundit ishte i shtruar në spital pasi pësoi një hemorragji cerebrale.

Një javë më parë ishte shtruar në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, por siç duket nuk ka mundur që të mbijetojë.

Bashkëshortja e tij, spikerja e njohur Tefta Radi, bëri thirrje që të dërgohej jashtë shtetit, por ai nuk u dërgua.

Ngushellime familjes dhe shpirti në parajse. Artist rebel, që e donte aq shume lirine. Këngetarit të dashurise njerezore. Kundershtar i padrejtesive nga diktatura.

Françesk Radi, ishte kantautori i kënges së famshme per ” Burgun famëzi të diktatures komuniste, Burrelin”.

Ai u nda sot nga jeta në moshën 68-vjeçare.

Risultati immagini per francesk radiRisultati immagini per francesk radi

Risultati immagini per francesk radi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?