Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Drejtorisë Arsimore Tiranë, Arjola Byzyka.

Vendimi për shkarkimin e saj është marrë pas denoncimit në emisionin “Stop” në TV Klan për gjimnazin jopublik “Skënderbej” që jepte diploma edhe pse ishte mbyllur në vitin 2016. Ndërkaq, në një prononcim për “Stop”, vetë drejtoresha tha se ky gjimnaz është i mbyllur prej dy vitesh me urdhër të Ministrisë së Arsimit, por pronari […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet gjyqtari i Gjykatës së Tiranës…

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur ditën e sotme shkarkimin e gjyqtarit të Gjykatës së Tiranës, Artan Lazaj. Sipas KPK-së, gjyqtari Lazaj nuk e justifikon pasurinë e tij. Në momentin e vendimit gjyqtarit Artan Lazaj ishte i pranishëm në sallë. Trupa gjykuese që ka vlerësuar se gjyqtari i Gjykatës së Tiranës Artan Lazaj nuk […]

Vazhdo të lexosh

Këshilltarët e PD dhe LSI-së bashkojnë votat. Shkarkohet Kryetari i Këshillit Bashkiak i PS.

Këshilli bashkiak i Gjirokastrës shkarkoi sot kryetarin Roland Karalliu të Partisë Socialiste, ndërsa në vend të tij është votuar Mimoza Çomo, këshilltare e PD-së. Ndryshimi i kryekëshilltarit ka ndodhur si rezultat i bashkimit të votave të këshilltarëve të PD dhe LSI-së. Karalliu së fundmi ishte komanduar edhe drejtor i spitalit rajonal të Gjirokastrës. Në lidhje […]

Vazhdo të lexosh

Shkarkohet kreu i Policisë së Shtetit Haki Çako

Shkarkohet, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit! Lajmi u bë publik nga Ministria e Brendshme, e cila njoftoi se: Me propozim të Ministrit të Brendshëm, zotit Fatmir Xhafaj, Këshilli i Ministrave miratoi lirimin nga detyra të Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako. Ministri Xhafaj, vlerëson kontributin, angazhimin dhe përkushtimin […]

Vazhdo të lexosh

Nuk gjen rehat drejtoria e burgjeve. Shkarkohet për shkelje të rënda drejtori i Policisë së Burgjeve

Burgjet nuk po gjejnë qetësi. Pas disa largimeve në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve që përfunduan edhe me arrestimin e ish-Drejtorit Artur Zoto, mësohet se dje një tjetër drejtues i lartë i këtij institucioni është shkarkuar. Burime zyrtare pohuan për “BalkanWeb” se Ministri i Drejtësisë Petrit Vasili, ka firmosur dje shkarkimin nga detyra të Petrit […]

Vazhdo të lexosh

PD dhe LSI braktisin komisionet. Nuk shkarkohet gruaja e Shehit.

Eshte shtyre votimi për shkarkimin e drejtoreshës së AFM. Komisioni i Ekonomisë do të votonte sot për shkarkimin e Enkelejda Shehit, por në komision mungonin përfaqësuesit e PD-së dhe të LSI-së. Ndërsa dihet tashmë që PD po proteston, nuk dihet arsyeja pse LSI nuk është paraqitur. Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare (AMF) i propozoi Kuvendit shkarkimin e […]

Vazhdo të lexosh