Meta, Rama, Ruçi e Veliaj homazhe të Varrezat e Dëshmorëve

Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe kryeministri Edi Rama, kreu i Kuvendit zhvilluan homazhe të Varrezat e Dëshmorëve në kuadër të 74-vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë. Ata vendosën kurora me lule pranë monumentit “Nënë Shqipëri”.   Në këtë ceremoni ishte i pranishëm dhe kryebashkiaku Erion Veliaj dhe veteranë të luftës. Partia Demokratike nderoi dje kujtimin […]

Vazhdo të lexosh

Nga Basir Çollaku/ Drogë dhe biznes, Bego dosja e rradhës mes politikës dhe krimit. Dokumenti

Droge dhe biznes, Bego dosja e rradhes mes politikes dhe krimit. Firmat ne Elbasan, Tirane, Lezhe Shullazi, Çyrbja, Bego, Tahiri, Veliaj, Balla, L. Berisha, Sejdini, Dako, Rroshi, Rama, Gjiknuri, Ahmetaj, Beqja, Aldo Bare, Dritan Dajti, Balili e Habilaj, Agron Xhafaj, droge pushtet para. Kjo eshte kontrata e kesaj qeverie. Dhe vjen arrestimi i ri. Edmond, […]

Vazhdo të lexosh

Basha – Braçes në Kuvend: Pusho, zar i bandave të Lushnjës”. VIDEO

Seanca Plenare në Kuvend është shoqëruar me konflikte dhe përplasje mes Mazhorancës dhe Opozitës. Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, ka ndërpresë 3 herë seancën ditën e sotme, gjatë kohës kur fjalën në foltore e kishte krye demokrati Lulzim Basha. Në mes të zhurmës dhe kaosit ka spikatur thirrja e deputetit socialist Erion Braçe drejtuar Bashës, që të […]

Vazhdo të lexosh

Opozita kërkon largimin e Xhafës, Ruçi u mbyll fjalën

Eshtë ndërprerë sërish seanca plenare, dy here brenda pak minutash. Edi Paloka po fliste për largimin e Fatmir Xhafës, por Ruci i kerkon te ulet me argumentin se i ka mbaruar koha. Opozita proteston dhe bllokon foltoren. Aktualisht fjalimet e deputeteve te PD transmetohen vetem ne facebook. Ndiqni  fjalimin e Palokes: https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1898766783507827/

Vazhdo të lexosh

Rama inaguron muzeun e torturave komuniste, por në foton e sigurimit shfaqet Gramoz Ruçi. Foto

Edi Rama dje inauguroi muzeun e “Shtëpisë së Gjetheve”, i cili ka risjellë në kujtesën e shqiptarëve shtëpinë nga e cila përgjoheshin dhe ku përdoreshin tortura speciale kundër kundërshtarëve politik në kohën e diktaturës. Një nga objektet e ekspozuara është edhe një foto që pasqyron hierarkinë e ministrave të Brendshëm, që drejtonin këtë shtëpi torturash. […]

Vazhdo të lexosh

Ruçi kërcënon Metën: Ju pritem boll. Të zgjidhet presidenti i Shqipërisë ose të shkohet në zgjedhje të parakohshme.

Gramoz Ruçi ka kërkuar nga Ilir Meta që të zgjidhjet presidenti i Shqipërisë ose të shkohet në zgjedhje të parakohshme. Gjatë fjalës së tij, Ruçi i bëri të ditur bashkëkryetarit të koalicionit se PS-ja i ka 71 votat për të zgjedhur Presidentin në mënyrë të njëanshme edhe pse bashkarisht, mazhoranca i dogji të 3 raundet […]

Vazhdo të lexosh

Basha nga Shkodra: Dita e sotme është dita e nderimit dhe e kujtimit për Shkodrën, për çmimin e lartë që ajo gjithmonë ka ditur të paguajë për lirinë dhe për demokracinë.

Mesazhi i Lulzim Bashës sot në 26 vjetorin e përkujtimit të 4 dëshmorëve të 2 prillit në Shkodër Dita e sotme është dita e përkujtimit dhe nderimit për katër dëshmorët e 2 Prillit, Arben Brocin, Bujar Bishanakun, Nazmi Kryeziun dhe Besnik Cekën. Dita e përkujtimit dhe e nderimit, për sakrificën më sublime të katër të […]

Vazhdo të lexosh