Rama flet pas deklaratës të Hajdarit: ‘Ujqërit sot morën përgjigje’

Kryeministri Edi Rama  ka reaguar pas deklaratës befasuese të deputetes Rudina Hajdari e cila kur mori fjalën në Kuvend tha se mbështet reformën në drejtësi pavarësisht se kjo reformë, sot i shkarkoi të ëmën gjyqtare, Fatmira Hajdarin. Rama ndërsa i përgjigjet për marrëveshjen për Reformën Zgjedhore dhe premtimin për lista të hapura, në një moment […]

Vazhdo të lexosh

Djali i Sokol Olldashit: I zhgënjyer nga Rudina Hajdari. Së shpejti do jem në politikë

Djali 19-vjeçar i Sokol Olldashit, Glauku, ka paralajmëruar hyrjen në politikë, në gjurmët e të atit. Ai aktualisht banon në Angli, ku studion Ekonomi Politike. Glauk Olldashi ka thënë në një intervistë për Shqiptarja.com se gjithmonë e ka pasur pasion politikën. “Arsyeja pse kam vendosur të angazhohem politikisht është për shkak të situatës delikate në […]

Vazhdo të lexosh

Rudina Hajdari shfaqet në krahë të Soreca(Vlahutin) dhe deputetes socialiste, Eglantina Gjermeni.

Deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari është shfaqur sot përkrah ambasadorit të Bashkimit Europian Luigi Soreca dhe deputetës socialiste, Eglantina Gjermeni. Ata kanë qenë në Bashkinë e Vaut të Dejës ku kanë uruar gratë dhe vajzat për 8 marsin. Pasi mbajti fjalën e saj përballë grave, Rudina Hajdari u pyet nëse foli si deputete e […]

Vazhdo të lexosh